EEE-1AA330WR Panasonic Electronic Components
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size: 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 29 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 49.3 mA @ 10 kHz
Написати відгук
Description: PANASONIC - EEE1AA330WR - Aluminium-Elektrolytkondensatoren, SMD, Becher, radial - SMD, 33 µF, 10 V, 1000 Stunden bei 85°C, tariffCode: 85322200, Produkthöhe: 5.4mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: Becher, radial - SMD, Polarität: Polarisiert, rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: AEC-Q200, MSL: -, usEccn: EAR99, Lebensdauer bei Temperatur: 1000 Stunden bei 85°C, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): -, Produktlänge: -, euEccn: NLR, Kapazität: 33µF, Spannung (DC): 10V, Rippelstrom: 29mA, Produktpalette: S Series, productTraceability: No, Produktdurchmesser: 4mm, Kondensatoranschlüsse: Lötanschlüsse, Betriebstemperatur, max.: 85°C, Produktbreite: -, SVHC: No SVHC (23-Jan-2024).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
EEE-1AA330WR | Виробник : Panasonic |
Cap Aluminum Lytic 33uF 10V 20%( 4 X 5.4mm) SMD 29mA 1000h 85°C Automotive AEC-Q200 T/R |
на замовлення 6000 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
на замовлення 8167 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 33UF 10V VS SMD |
Description: CAP ALUM 33UF 20% 10V SMDTolerance: ±20% Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: Radial, Can - SMD Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm) Polarization: Polar Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Applications: Automotive Ratings: AEC-Q200 Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C Surface Mount Land Size: 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm) Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm) Part Status: Not For New Designs Capacitance: 33 µF Voltage - Rated: 10 V Ripple Current @ Low Frequency: 29 mA @ 120 Hz Ripple Current @ High Frequency: 49.3 mA @ 10 kHz |
Category: SMD electrolytic capacitorsDescription: Capacitor: electrolytic; SMD; 33uF; 10VDC; Ø4x5.4mm; ±20%; 1000h Type of capacitor: electrolytic Mounting: SMD Capacitance: 33µF Operating voltage: 10V DC Body dimensions: Ø4x5.4mm Tolerance: ±20% Service life: 1000h Operating temperature: -40...85°C Manufacturer series: S Operating current: 29mA Height: 5.4mm Diameter: 4mm Conform to the norm: AEC-Q200 |