EEE-1CA470WR Panasonic Industry
Виробник: Panasonic Industry
Description: CAP ALUM 47UF 20% 16V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size: 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 39 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 66.3 mA @ 10 kHz
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PANASONIC - EEE1CA470WR - Aluminium-Elektrolytkondensatoren, SMD, Becher, radial - SMD, 47 µF, 16 V, 1000 Stunden bei 85°C, tariffCode: 85322200, Produkthöhe: 5.4mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: Becher, radial - SMD, Polarität: Polarisiert, rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: AEC-Q200, isCanonical: Y, MSL: -, usEccn: EAR99, Lebensdauer bei Temperatur: 1000 Stunden bei 85°C, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): -, Produktlänge: -, euEccn: NLR, Kapazität: 47µF, Spannung (DC): 16V, Rippelstrom: 39mA, Produktpalette: S Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Produktdurchmesser: 5mm, Kondensatoranschlüsse: Lötanschlüsse, Betriebstemperatur, max.: 85°C, Produktbreite: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
EEE1CA470WR | Виробник : PANASONIC |
Category: SMD electrolytic capacitorsDescription: Capacitor: electrolytic; SMD; 47uF; 16VDC; Ø5x5.4mm; ±20%; 1000h Type of capacitor: electrolytic Mounting: SMD Capacitance: 47µF Operating voltage: 16V DC Body dimensions: Ø5x5.4mm Tolerance: ±20% Operating temperature: -40...85°C Manufacturer series: S Operating current: 39mA Height: 5.4mm Diameter: 5mm Service life: 1000h Conform to the norm: AEC-Q200 |
на замовлення 905 шт: термін постачання 14-30 дні (днів) |
на замовлення 341 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Description: CAP ALUM 47UF 20% 16V SMDTolerance: ±20% Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: Radial, Can - SMD Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm) Polarization: Polar Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Applications: Automotive Ratings: AEC-Q200 Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C Surface Mount Land Size: 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm) Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm) Capacitance: 47 µF Voltage - Rated: 16 V Ripple Current @ Low Frequency: 39 mA @ 120 Hz Ripple Current @ High Frequency: 66.3 mA @ 10 kHz |
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 47uF 16V |