EEF-KX0D471RB Panasonic Electronic Components
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM POLY 470UF 20% 2V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: 2917 (7343 Metric)
Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 3mOhm
Lifetime @ Temp.: 5500 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 2 V
Ripple Current @ High Frequency: 10.2 A @ 100 kHz
Написати відгук
Description: PANASONIC - EEFKX0D471RB - Polymer-Aluminium-Elektrolytkondensator, 470 µF, 2 V, 2917 [Metrisch 7343], 3000 µohm, tariffCode: 85322200, Produkthöhe: 1.9mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: 2917 [Metrisch 7343], rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Kondensatormontage: Oberflächenmontage, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Lebensdauer bei Temperatur: 5500 Stunden bei 125°C, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 3000µohm, Produktlänge: 7.3mm, euEccn: NLR, Kapazität: 470µF, Spannung (DC): 2V, Rippelstrom: 10.2A, Produktpalette: SP-Cap KX Series, productTraceability: No, Produktdurchmesser: -, Kondensatoranschlüsse: L-förmige Anschlüsse, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Produktbreite: 4.3mm, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
EEFKX0D471RB | Виробник : PANASONIC |
на замовлення 35 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Aluminium Organic Polymer Capacitors 2VDC 470uF 10200mA 3mOhm |
на замовлення 10157 шт: термін постачання 21-30 дні (днів) |
Description: CAP ALUM POLY 470UF 20% 2V SMDPackaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±20% Package / Case: 2917 (7343 Metric) Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) Mounting Type: Surface Mount Type: Polymer Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose ESR (Equivalent Series Resistance): 3mOhm Lifetime @ Temp.: 5500 Hrs @ 125°C Surface Mount Land Size: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm) Capacitance: 470 µF Voltage - Rated: 2 V Ripple Current @ High Frequency: 10.2 A @ 100 kHz |
Description: PANASONIC - EEFKX0D471RB - Polymer-Aluminium-Elektrolytkondensator, 470 µF, 2 V, 2917 [Metrisch 7343], 3000 µohmtariffCode: 85322200 Produkthöhe: 1.9mm Bauform / Gehäuse des Kondensators: 2917 [Metrisch 7343] rohsCompliant: YES hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Kapazitätstoleranz: ± 20% Kondensatormontage: Oberflächenmontage isCanonical: N usEccn: EAR99 Lebensdauer bei Temperatur: 5500 Stunden bei 125°C Betriebstemperatur, min.: -55°C Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 3000µohm Produktlänge: 7.3mm euEccn: NLR Kapazität: 470µF Spannung (DC): 2V Rippelstrom: 10.2A Produktpalette: SP-Cap KX Series productTraceability: No Produktdurchmesser: - Kondensatoranschlüsse: L-förmige Anschlüsse Betriebstemperatur, max.: 125°C Produktbreite: 4.3mm SVHC: No SVHC (25-Jun-2025) |