EEH-AZS1J101B Panasonic Electronic Components
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM HYBRID 100UF 20% 63V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 14mOhm
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 450 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3 A @ 100 kHz
Написати відгук
Description: PANASONIC - EEHAZS1J101B - Hybrid-Aluminium-Elektrolytkondensator, 100 µF, ± 20%, 63 V, Radial bedrahtet, 0.019 ohm, tariffCode: 85322200, Produkthöhe: 11.7mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: Radial bedrahtet, rohsCompliant: YES, Gehäuse Aluminium-Elektrolytkondensator: Radial bedrahtet, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: AEC-Q200, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Lebensdauer bei Temperatur: 4000 Stunden bei 125°C, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.019ohm, Produktlänge: -, euEccn: NLR, Kapazität: 100µF, Spannung (DC): 63V, Produktpalette: ZS-A Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Produktdurchmesser: 10mm, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Produktbreite: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
EEH-AZS1J101B | Виробник : Panasonic |
Cap Aluminum Polymer Hybrid 100uF 63VDC 20%( 10 X 11.7mm) Radial 5mm 0.019 Ohm 3A 4000h 125°C Tape and Box Automotive AEC-Q200 |
на замовлення 975 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Description: CAP ALUM HYBRID 100UF 20% 63V THPackaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±20% Package / Case: Radial, Can Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm) Mounting Type: Through Hole Type: Hybrid Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: Automotive Lead Spacing: 0.197" (5.00mm) Ratings: AEC-Q200 ESR (Equivalent Series Resistance): 14mOhm Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm) Capacitance: 100 µF Voltage - Rated: 63 V Ripple Current @ Low Frequency: 450 mA @ 100 Hz Ripple Current @ High Frequency: 3 A @ 100 kHz |
на замовлення 273 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Aluminium Organic Polymer Capacitors 63VDC 100uF 20% LG HiRip/LoESR AEC-Q200 |