EEH-ZC1K470P Panasonic Electronic Components
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM HYBRID 47UF 20% 80V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 36mOhm
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 204 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.36 A @ 100 kHz
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PANASONIC - EEHZC1K470P - Hybrid-Aluminium-Elektrolytkondensator, 47 µF, ± 20%, 80 V, Becher, radial - SMD, 0.036 ohm, tariffCode: 85322200, Produkthöhe: 10.2mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: Becher, radial - SMD, rohsCompliant: YES, Gehäuse Aluminium-Elektrolytkondensator: Becher, radial - SMD, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: AEC-Q200, usEccn: EAR99, Lebensdauer bei Temperatur: 4000 Stunden bei 125°C, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.036ohm, Produktlänge: -, euEccn: NLR, Kapazität: 47µF, Spannung (DC): 80V, Produktpalette: ZC Series, productTraceability: No, Produktdurchmesser: 10mm, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Produktbreite: -, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
EEHZC1K470P | Виробник : PANASONIC |
Description: PANASONIC - EEHZC1K470P - Hybrid-Aluminium-Elektrolytkondensator, 47 µF, ± 20%, 80 V, Becher, radial - SMD, 0.036 ohm tariffCode: 85322200 Produkthöhe: 10.2mm Bauform / Gehäuse des Kondensators: Becher, radial - SMD rohsCompliant: YES hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Kapazitätstoleranz: ± 20% Qualifikation: AEC-Q200 usEccn: EAR99 Lebensdauer bei Temperatur: 4000 Stunden bei 125°C Betriebstemperatur, min.: -55°C Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.036ohm Produktlänge: - euEccn: NLR Kapazität: 47µF Spannung (DC): 80V Produktpalette: ZC Series productTraceability: No Produktdurchmesser: 10mm Betriebstemperatur, max.: 125°C Produktbreite: - SVHC: No SVHC (21-Jan-2025) |
на замовлення 9897 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Cap Aluminum Polymer Hybrid 47uF 80VDC 20%( 10 X 10.2mm) SMD 0.036 Ohm 1.36A 4000h 125°C Automotive T/R |
на замовлення 500 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Description: CAP ALUM HYBRID 47UF 20% 80V SMDPackaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±20% Package / Case: Radial, Can - SMD Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm) Mounting Type: Surface Mount Type: Hybrid Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: Automotive Ratings: AEC-Q200 ESR (Equivalent Series Resistance): 36mOhm Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm) Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm) Part Status: Active Capacitance: 47 µF Voltage - Rated: 80 V Ripple Current @ Low Frequency: 204 mA @ 100 Hz Ripple Current @ High Frequency: 1.36 A @ 100 kHz |
Aluminium Organic Polymer Capacitors 80VDC, 47uF, SMD, Reflow Only |
Конденсатор електролітичний SMD, С = 47 мкФ, U, В = 80, Розм = 10 x 10,5, Точн., % = 20, ESR, Ом = 0,036, Ir = 1,36 А, Тексп, °C = -55...+125, Термін експл., г @ T,°C = 4000 @ 125,... Група товару: Конденсатори Корпус: 10x10.5mm Од. вим: 500кількість в упаковці: 1 шт |
товару немає в наявності |