EEH-ZK1E561UV
EEH-ZK1E561UV Panasonic Electronic Components
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUMHYB 560UF 20% 25V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.425" (10.80mm)
Part Status: Active
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 420 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.8 A @ 100 kHz
на замовлення 10000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PANASONIC - EEHZK1E561UV - Hybrid-Aluminium-Elektrolytkondensator, vibrationsfest, 560 µF, ± 20%, 25 V, Becher, radial - SMD, tariffCode: 85322200, Produkthöhe: 10.5mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: Becher, radial - SMD, rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: AEC-Q200, usEccn: EAR99, Lebensdauer bei Temperatur: 4000 Stunden bei 125°C, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.02ohm, Produktlänge: -, euEccn: NLR, Kapazität: 560µF, Spannung (DC): 25V, Produktpalette: ZKU Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Produktdurchmesser: 10mm, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Produktbreite: -, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
EEH-ZK1E561UV EEH-ZK1E561UV Виробник : Panasonic Electronic Components 8202 Description: CAP ALUMHYB 560UF 20% 25V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 25 V
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
EEHZK1E561UV EEHZK1E561UV Виробник : PANASONIC RDD0000C1249.pdf Category: SMD Hybrid Capacitors
Description: Capacitor: hybrid; H: 10.2mm; 560uF; 25VDC; 2.8A; SMD; ESR: 20mΩ; ZKU
Mounting: SMD
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -55...125°C
Diameter: 10mm
Body dimensions: Ø10x10.2mm
Height: 10.2mm
ESR value: 20mΩ
Operating current: 2.8A
Operating voltage: 25V DC
Service life: 4000h
Manufacturer series: ZKU
Conform to the norm: AEC-Q200
Capacitors features: high temperature reflow; long life; vibration-proof
Type of capacitor: hybrid
Capacitance: 560µF
на замовлення 502 шт:
Мінімальне замовлення: 4
EEH-ZK1E561UV EEH-ZK1E561UV Виробник : Panasonic 8202 Aluminium Organic Polymer Capacitors 25VDC 560uF 20% Anti-V AEC-Q200
Мінімальне замовлення: 2
EEHZK1E561UV EEHZK1E561UV Виробник : PANASONIC RDD0000C1248.pdf Description: PANASONIC - EEHZK1E561UV - Hybrid-Aluminium-Elektrolytkondensator, vibrationsfest, 560 µF, ± 20%, 25 V, Becher, radial - SMD
tariffCode: 85322200
Produkthöhe: 10.5mm
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Qualifikation: AEC-Q200
usEccn: EAR99
Lebensdauer bei Temperatur: 4000 Stunden bei 125°C
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.02ohm
Produktlänge: -
euEccn: NLR
Kapazität: 560µF
Spannung (DC): 25V
Produktpalette: ZKU Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Produktdurchmesser: 10mm
Betriebstemperatur, max.: 125°C
Produktbreite: -
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
на замовлення 1 шт:
tariffCode: 85322200
Produkthöhe: 10.5mm
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Qualifikation: AEC-Q200
usEccn: EAR99
Produktlänge: -
euEccn: NLR
Kapazität: 560µF
Spannung (DC): 25V
Produktpalette: ZKU Series
Produktdurchmesser: 10mm