EEH-ZC1E331V Panasonic Electronic Components
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUMHYB 330UF 20% 25V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.425" (10.80mm)
Part Status: Active
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 300 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2 A @ 100 kHz
Features: Anti-Vibration
Написати відгук
Description: PANASONIC - EEHZC1E331V - Hybrid-Aluminium-Elektrolytkondensator, 330 µF, ± 20%, 25 V, Becher, radial - SMD, 0.02 ohm, tariffCode: 85322200, Produkthöhe: 10.5mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: Becher, radial - SMD, rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: AEC-Q200, usEccn: EAR99, Lebensdauer bei Temperatur: 4000 Stunden bei 125°C, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.02ohm, Produktlänge: -, euEccn: NLR, Kapazität: 330µF, Spannung (DC): 25V, Produktpalette: ZC Series, productTraceability: No, Produktdurchmesser: 10mm, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Produktbreite: -, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
EEHZC1E331V | Виробник : PANASONIC |
Category: SMD Hybrid CapacitorsDescription: Capacitor: hybrid; H: 10.2mm; 330uF; 25VDC; 2A; SMD; ESR: 20mΩ; ZC Mounting: SMD Tolerance: ±20% Operating temperature: -55...125°C Diameter: 10mm Body dimensions: Ø10x10.2mm Height: 10.2mm ESR value: 20mΩ Operating current: 2A Operating voltage: 25V DC Service life: 4000h Manufacturer series: ZC Conform to the norm: AEC-Q200 Capacitors features: high temperature reflow; long life; vibration-proof Type of capacitor: hybrid Capacitance: 330µF |
на замовлення 808 шт: термін постачання 14-30 дні (днів) |
на замовлення 40 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Description: CAP ALUMHYB 330UF 20% 25V SMDPackaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±20% Package / Case: Radial, Can - SMD Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm) Mounting Type: Surface Mount Type: Hybrid Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: Automotive Ratings: AEC-Q200 ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm) Height - Seated (Max): 0.425" (10.80mm) Part Status: Active Capacitance: 330 µF Voltage - Rated: 25 V Ripple Current @ Low Frequency: 300 mA @ 100 Hz Ripple Current @ High Frequency: 2 A @ 100 kHz Features: Anti-Vibration |
Aluminium Organic Polymer Capacitors 330uF 25volt 10X10mm Anti-Vibe AEC-Q200 |