EEH-ZC1J680V
EEH-ZC1J680V Panasonic Electronic Components
ABA0000C1234.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM HYBRID 68UF 20% 63V SMD
Tolerance: ±20%
Features: Anti-Vibration
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 30mOhm
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.425" (10.80mm)
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 210 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.4 A @ 100 kHz
на замовлення 2000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM HYBRID 68UF 20% 63V SMD, Tolerance: ±20%, Features: Anti-Vibration, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Hybrid, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 30mOhm, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 125°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.425" (10.80mm), Capacitance: 68 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 210 mA @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.4 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
EEHZC1J680V EEHZC1J680V Виробник : PANASONIC ABA0000C1234.pdf Category: SMD Hybrid Capacitors
Description: Capacitor: hybrid; H: 10.2mm; 68uF; 63VDC; 1.4A; SMD; ESR: 30mΩ; ZC
Type of capacitor: hybrid
Operating temperature: -55...125°C
Tolerance: ±20%
Capacitance: 68µF
Operating voltage: 63V DC
Mounting: SMD
Body dimensions: Ø10x10.2mm
Diameter: 10mm
Height: 10.2mm
Manufacturer series: ZC
ESR value: 30mΩ
Operating current: 1.4A
Service life: 4000h
Conform to the norm: AEC-Q200
Capacitors features: high temperature reflow; long life; vibration-proof
на замовлення 334 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
EEH-ZC1J680V EEH-ZC1J680V Виробник : Panasonic Electronic Components ABA0000C1234.pdf Description: CAP ALUM HYBRID 68UF 20% 63V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hybrid
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 63 V
Features: Anti-Vibration
Мінімальне замовлення: 3
EEH-ZC1J680V EEH-ZC1J680V Виробник : Panasonic ABA0000C1234.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 68uF 63volts Anti-Vibe AEC-Q200