EEU-EB2E101S Panasonic
Написати відгук
Description: CAP ALUM 100UF 20% 250V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 660 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.2 A @ 100 kHz.
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Cap Aluminum Lytic 100uF 250V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 1.2A 5000h 105°C Bag |
на замовлення 29650 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
EEU-EB2E101S | Виробник : Panasonic Electronic Components |
на замовлення 27 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 250VDC |
18*25/250V100 |
товару немає в наявності |
товару немає в наявності |
Category: THT electrolytic capacitorsDescription: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 100uF; 250VDC; Ø18x25mm Type of capacitor: electrolytic Capacitance: 100µF Tolerance: ±20% Body dimensions: Ø18x25mm Mounting: THT Manufacturer series: EB Operating temperature: -25...105°C Diameter: 18mm Height: 25mm Operating voltage: 250V DC Service life: 5000h Capacitors features: long life Kind of capacitor: low ESR Terminal pitch: 7.5mm |