Продукція > PANASONIC > EEU-EB2E101SB
EEU-EB2E101SB
EEU-EB2E101SB Panasonic
8576fileversion.pdf
Виробник: Panasonic
Cap Aluminum Lytic 100uF 250V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 1.2A 5000h 105°C Ammo
на замовлення 250 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 250
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 100UF 20% 250V RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 660 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.2 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
EEU-EB2E101SB EEU-EB2E101SB Виробник : Panasonic Electronic Components ABA0000C1024.pdf Description: CAP ALUM 100UF 20% 250V RADIAL
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 660 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.2 A @ 100 kHz
на замовлення 163 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
EEU-EB2E101SB EEU-EB2E101SB Виробник : Panasonic ABA0000C1024.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 250VDC
Мінімальне замовлення: 2
EEU-EB2E101SB EEU-EB2E101SB Виробник : Panasonic 8576fileversion.pdf Cap Aluminum Lytic 100uF 250V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 1.2A 5000h 105°C Ammo
товару немає в наявності
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 250 V
товару немає в наявності
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 100uF; 250VDC; Ø18x25mm
Type of capacitor: electrolytic
Capacitance: 100µF
Tolerance: ±20%
Body dimensions: Ø18x25mm
Mounting: THT
Operating temperature: -25...105°C
Diameter: 18mm
Height: 25mm
Operating voltage: 250V DC
Service life: 5000h
Kind of capacitor: low ESR
Terminal pitch: 7.5mm
Operating current: 1.2A