EEU-EB1V331B Panasonic Electronic Components
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 278 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 361.4 mA @ 100 kHz
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PANASONIC - EEUEB1V331B - Elektrolytkondensator, 330 µF, 35 V, ± 20%, Radial bedrahtet, 10000 Stunden bei 105°C, tariffCode: 85322200, Produkthöhe: 16mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: Radial bedrahtet, Polarität: Polarisiert, rohsCompliant: YES, Anschlussabstand: 5mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: 20%, Qualifikation: -, usEccn: EAR99, Lebensdauer bei Temperatur: 10000 Stunden bei 105°C, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): -, Produktlänge: -, euEccn: NLR, Kapazität: 330µF, Spannung (DC): 35V, Rippelstrom: 278mA, Produktpalette: EB Series, productTraceability: No, Produktdurchmesser: 10mm, Kondensatoranschlüsse: Radial bedrahtet, Betriebstemperatur, max.: 105°C, Produktbreite: -, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
EEU-EB1V331B | Виробник : Panasonic |
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 330uF 35volts AEC-Q200 |
на замовлення 1064 шт: термін постачання 21-30 дні (днів) |
Description: CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIALPackaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±20% Package / Case: Radial, Can Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm) Polarization: Polar Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -40°C ~ 105°C Applications: General Purpose Lead Spacing: 0.197" (5.00mm) Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm) Capacitance: 330 µF Voltage - Rated: 35 V Ripple Current @ Low Frequency: 278 mA @ 120 Hz Ripple Current @ High Frequency: 361.4 mA @ 100 kHz |
на замовлення 460 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Category: THT electrolytic capacitorsDescription: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 330uF; 35VDC; Ø10x16mm; ±20% Type of capacitor: electrolytic Kind of capacitor: low ESR Mounting: THT Capacitance: 330µF Operating voltage: 35V DC Body dimensions: Ø10x16mm Terminal pitch: 5mm Tolerance: ±20% Operating temperature: -40...105°C Height: 16mm Diameter: 10mm Manufacturer series: EB Service life: 10000h Capacitors features: long life |