EEUEB1V471 PANASONIC
Виробник: PANASONIC
Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 470uF; 35VDC; Ø10x20mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 470µF
Operating voltage: 35V DC
Terminal pitch: 5mm
Tolerance: ±20%
Service life: 10000h
Operating temperature: -40...105°C
Body dimensions: Ø10x20mm
Height: 20mm
Manufacturer series: EB
Capacitors features: long life
Kind of capacitor: low ESR
Diameter: 10mm
Написати відгук
Description: PANASONIC - EEUEB1V471 - Elektrolytkondensator, 470 µF, 35 V, ± 20%, Radial bedrahtet, 10000 Stunden bei 105°C, tariffCode: 85322200, Produkthöhe: 20mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: Radial bedrahtet, Polarität: Polarisiert, rohsCompliant: YES, Anschlussabstand: 5mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: -, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Lebensdauer bei Temperatur: 10000 Stunden bei 105°C, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): -, Produktlänge: -, euEccn: NLR, Kapazität: 470µF, Spannung (DC): 35V, Rippelstrom: 349mA, Produktpalette: EB Series, productTraceability: No, Produktdurchmesser: 10mm, Kondensatoranschlüsse: Radial bedrahtet, Betriebstemperatur, max.: 105°C, Produktbreite: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
EEU-EB1V471 | Виробник : Panasonic Electronic Components |
Description: CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL THTolerance: ±20% Packaging: Bulk Package / Case: Radial, Can Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm) Polarization: Polar Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -40°C ~ 105°C Applications: General Purpose Lead Spacing: 0.197" (5.00mm) Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm) Part Status: Active Capacitance: 470 µF Voltage - Rated: 35 V Ripple Current @ Low Frequency: 349 mA @ 120 Hz Ripple Current @ High Frequency: 453.7 mA @ 100 kHz |
на замовлення 1052 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 470uF 35volts AEC-Q200 |
на замовлення 1 шт: термін постачання 21-30 дні (днів) |