EEV-HB0G101R
EEV-HB0G101R Panasonic Electronic Components
EEV-HB%20%28HB%20Series%29.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 100UF 20% 4V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max): 0.228" (5.80mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 4 V
Ripple Current @ Low Frequency: 61 mA @ 120 Hz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 100UF 20% 4V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm), Height - Seated (Max): 0.228" (5.80mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 4 V, Ripple Current @ Low Frequency: 61 mA @ 120 Hz.
Інші пропозиції EEV-HB0G101R
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
EEV-HB0G101R EEV-HB0G101R Виробник : Panasonic Electronic Components EEV-HB%20%28HB%20Series%29.pdf Description: CAP ALUM 100UF 20% 4V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 4 V