EFACA50J705F024DH
EFACA50J705F024DH Eaton - Electronics Division
Виробник: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 7UF 5% 500VAC RAD
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; High Frequency, Switching
Lead Spacing: 2.067" (52.50mm)
Voltage Rating - AC: 500V
Height - Seated (Max): 1.811" (46.00mm)
Capacitance: 7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.2 mOhms
Size / Dimension: 2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
Написати відгук
Description: CAP FILM 7UF 5% 500VAC RAD, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; High Frequency, Switching, Lead Spacing: 2.067" (52.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Height - Seated (Max): 1.811" (46.00mm), Capacitance: 7 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 4.2 mOhms, Size / Dimension: 2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm).