EFDKA1CJ206E184DH
EFDKA1CJ206E184DH Eaton - Electronics Division
eaton-efdka-automotive-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1264-en.pdf
Виробник: Eaton - Electronics Division
Description: CAP EFDKA 1200VDC 20UF J 4LEADS
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV)
Height - Seated (Max): 2.205" (56.00mm)
Capacitance: 20 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 5.5 mOhms
Size / Dimension: 1.654" L x 1.575" W (42.00mm x 40.00mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP EFDKA 1200VDC 20UF J 4LEADS, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV), Height - Seated (Max): 2.205" (56.00mm), Capacitance: 20 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 5.5 mOhms, Size / Dimension: 1.654" L x 1.575" W (42.00mm x 40.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
EFDKA1CJ206E184DH EFDKA1CJ206E184DH Виробник : Eaton Electronics eaton-efdka-automotive-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1264-en.pdf Film Capacitors CAP EFDKA 1200VDC 20uF J 4LEADS