Продукція > SILICON LABS > EFM32G222F128G-E-QFP48
EFM32G222F128G-E-QFP48
EFM32G222F128G-E-QFP48 Silicon Labs
efm32g_datasheet.pdf
Виробник: Silicon Labs
ARM Microcontrollers - MCU 128k Flash, 16k RAM, AES
на замовлення 1243 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: Microcontrollers - others, Description: IC: ARM microcontroller; 32MHz; QFP48; 16kBRAM,128kBFLASH; PWM: 3, Interface: I2C; I2S; IrDA; Smart Card; SPI; USART, Kind of architecture: Cortex M3, Clock frequency: 32MHz, Kind of core: 32-bit, Mounting: SMD, Operating temperature: -40...85°C, Case: QFP48, Number of 12bit D/A converters: 1, Number of 12bit A/D converters: 1, Number of comparators: 2, Supply voltage: 1.98...3.8V DC, Number of 16bit timers: 3, Number of PWM channels: 3, Number of inputs/outputs: 37, Memory: 16kB RAM; 128kB FLASH, Number of 32bit timers: 0, Type of integrated circuit: ARM microcontroller, Manufacturer series: Gecko, Additional functions: LCD controller, Ciphering: AES.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Tray
Package / Case: 48-TQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 32MHz
Program Memory Size: 128KB (128K x 8)
RAM Size: 16K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Processor: ARM® Cortex®-M3
Data Converters: A/D 4x12b; D/A 1x12b
Core Size: 32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.98V ~ 3.8V
Connectivity: I2C, IrDA, SmartCard, SPI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 48-TQFP (7x7)
Number of I/O: 37
DigiKey Programmable: Not Verified
товару немає в наявності
Description: IC: ARM microcontroller; 32MHz; QFP48; 16kBRAM,128kBFLASH; PWM: 3
Interface: I2C; I2S; IrDA; Smart Card; SPI; USART
Kind of architecture: Cortex M3
Clock frequency: 32MHz
Kind of core: 32-bit
Mounting: SMD
Operating temperature: -40...85°C