Продукція > SILICON LABS > EFM32G840F64G-E-QFN64
EFM32G840F64G-E-QFN64
EFM32G840F64G-E-QFN64 Silicon Labs
efm32g-datasheet.pdf
Виробник: Silicon Labs
Description: IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64QFN
Packaging: Tray
Package / Case: 64-VFQFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 32MHz
Program Memory Size: 64KB (64K x 8)
RAM Size: 16K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: ARM® Cortex®-M3
Data Converters: A/D 8x12b; D/A 2x12b
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.98V ~ 3.8V
Connectivity: I2C, IrDA, SmartCard, SPI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, LCD, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 64-QFN (9x9)
Part Status: Active
Number of I/O: 56
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 1040 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Microcontrollers - others, Description: IC: ARM microcontroller; 32MHz; QFN64; 16kBRAM,64kBFLASH; PWM: 3, Interface: I2C; I2S; IrDA; Smart Card; SPI; USART, Kind of architecture: Cortex M3, Clock frequency: 32MHz, Kind of core: 32-bit, Mounting: SMD, Operating temperature: -40...85°C, Case: QFN64, Number of 12bit D/A converters: 1, Number of 12bit A/D converters: 1, Number of comparators: 2, Supply voltage: 1.98...3.8V DC, Number of 16bit timers: 3, Number of PWM channels: 3, Number of inputs/outputs: 56, Memory: 16kB RAM; 64kB FLASH, Number of 32bit timers: 0, Type of integrated circuit: ARM microcontroller, Manufacturer series: Gecko, Additional functions: LCD controller, Ciphering: AES.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
товару немає в наявності
Description: IC: ARM microcontroller; 32MHz; QFN64; 16kBRAM,64kBFLASH; PWM: 3
Interface: I2C; I2S; IrDA; Smart Card; SPI; USART
Kind of architecture: Cortex M3
Clock frequency: 32MHz
Kind of core: 32-bit
Mounting: SMD
Operating temperature: -40...85°C