Продукція > SILICON LABS > EFM32TG825F16-D-BGA48
EFM32TG825F16-D-BGA48
EFM32TG825F16-D-BGA48 Silicon Labs
efm32tg-datasheet.pdf
Виробник: Silicon Labs
Description: IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48BGA
Packaging: Tray
Package / Case: 48-VFBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 32MHz
Program Memory Size: 16KB (16K x 8)
RAM Size: 4K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Processor: ARM® Cortex®-M3
Data Converters: A/D 4x12b SAR; D/A 1x12b
Core Size: 32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.98V ~ 3.8V
Connectivity: I2C, IrDA, SmartCard, SPI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, I2S, LCD, POR, PWM
Supplier Device Package: 48-BGA (4x4)
Part Status: Active
Number of I/O: 37
DigiKey Programmable: Not Verified
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48BGA, Packaging: Tray, Package / Case: 48-VFBGA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 32MHz, Program Memory Size: 16KB (16K x 8), RAM Size: 4K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: ARM® Cortex®-M3, Data Converters: A/D 4x12b SAR; D/A 1x12b, Core Size: 32-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.98V ~ 3.8V, Connectivity: I2C, IrDA, SmartCard, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, I2S, LCD, POR, PWM, Supplier Device Package: 48-BGA (4x4), Part Status: Active, Number of I/O: 37, DigiKey Programmable: Not Verified.