Продукція > CHINSAN (ELITE) > EG1H121MP50816F5
EG1H121MP50816F5
EG1H121MP50816F5 Chinsan (Elite)
EG%20Series.pdf
Виробник: Chinsan (Elite)
Description: CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL TH
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 483 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 690 mA @ 100 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 483 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 690 mA @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
EG1H121MP50816F5 EG1H121MP50816F5 Виробник : Chinsan (Elite) EG%20Series.pdf Description: CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 50 V