EGP20D-E3/54
EGP20D-E3/54 Vishay General Semiconductor
egp20a.pdf
Виробник: Vishay General Semiconductor
Rectifiers 2.0 Amp 200 Volt
на замовлення 4002 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 13
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: VISHAY - EGP20D-E3/54 - FAST DIODE, 2A, 200V, DO-204AC, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: DO-204AC, Durchlassstoßstrom: 75A, rohsCompliant: Y-EX, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Diodenkonfiguration: Single, Qualifikation: -, isCanonical: Y, Durchlassspannung, max.: 950mV, Sperrverzögerungszeit: 50ns, usEccn: EAR99, Durchschnittlicher Durchlassstrom: 2A, euEccn: NLR, Anzahl der Pins: 2 Pin, Produktpalette: -, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Periodische Spitzensperrspannung: 200V, Betriebstemperatur, max.: 150°C, directShipCharge: 25, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
EGP20D-E3/54 EGP20D-E3/54 Виробник : Vishay General Semiconductor - Diodes Division egp20a.pdf Description: DIODE GEN PURP 200V 2A DO204AC
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 50 ns
Technology: Standard
Capacitance @ Vr, F: 70pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 2A
Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 950 mV @ 2 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 200 V
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
EGP20D-E3/54 EGP20D-E3/54 Виробник : Vishay Semiconductors egp20a.pdf Rectifiers 2.0 Amp 200 Volt
Мінімальне замовлення: 2
EGP20D-E3/54 EGP20D-E3/54 Виробник : VISHAY VISH-S-A0013672199-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: VISHAY - EGP20D-E3/54 - FAST DIODE, 2A, 200V, DO-204AC
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: DO-204AC
Durchlassstoßstrom: 75A
rohsCompliant: Y-EX
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Diodenkonfiguration: Single
Qualifikation: -
isCanonical: Y
Durchlassspannung, max.: 950mV
Sperrverzögerungszeit: 50ns
usEccn: EAR99
Durchschnittlicher Durchlassstrom: 2A
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 2 Pin
Produktpalette: -
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Periodische Spitzensperrspannung: 200V
Betriebstemperatur, max.: 150°C
directShipCharge: 25
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
EGP20D-E3-54 Виробник : VISHAY 05+06+
EGP20D-E3/54 Виробник : Vishay General Semiconduc egp20a.pdf Ultrafast 2.0A 200V DO-204AC (DO-15) Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
товару немає в наявності
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Through Hole
Technology: Standard