ELG-100-24AB-3Y
ELG-100-24AB-3Y MEAN WELL USA Inc.
ELG-100-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: LED AC/DC DRIVER 100W
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 6.89" L x 2.48" W x 1.40" H (175.0mm x 63.0mm x 35.5mm)
Voltage - Output: 24V
Type: Constant Current, Voltage
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, UKCA
Ratings: IP65
Efficiency: 88%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 4A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 100VAC
Power (Watts): 96 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Standard Number: UL 8750
DigiKey Programmable: Not Verified
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 96W; 24VDC; 2÷4A; 100÷305VAC; IP65, Type of power supply: switching, Application: LED, Kind of power supply: LED, Power: 96W, Output voltage: 24V DC, Output voltage range: 21.6...26.4V DC, Output current: 2...4A, Supply voltage: 100...305V AC; 142...431V DC, IP rating: IP65, Body dimensions: 199x63x35.5mm, Manufacturer series: ELG-100, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -40...90°C, Electrical connection: wires PE L N, Lead length: 0.3m, Number of outputs: 1, Additional functions: active PFC; adjustable output voltage and current level; dimming function 0-10V DC; PWM controlled dimming function; resistance dimming function, Efficiency: 88%, Power consumption without load: .
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ELG-100-24AB-3Y ELG-100-24AB-3Y Виробник : MEAN WELL ELG-100-spec.pdf LED Power Supplies O/P +24V4A
товару немає в наявності
Description: Power supply: switching; LED; 96W; 24VDC; 2÷4A; 100÷305VAC; IP65
Type of power supply: switching
Application: LED
Kind of power supply: LED
Power: 96W
Output voltage: 24V DC
Output voltage range: 21.6...26.4V DC
Output current: 2...4A
Supply voltage: 100...305V AC; 142...431V DC
IP rating: IP65
Body dimensions: 199x63x35.5mm
Manufacturer series: ELG-100
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -40...90°C
Electrical connection: wires PE L N
Lead length: 0.3m
Number of outputs: 1
Efficiency: 88%
Power consumption without load: <0.5W