Продукція > MEAN WELL > ELG-100-24AB
ELG-100-24AB
ELG-100-24AB MEAN WELL
ELG-100-SPEC.pdf Mean_Well_LED-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 96W; 24VDC; 2÷4A; 100÷305VAC; IP65
Supply voltage: 100...305V AC; 142...431V DC
Lead length: 0.3m
Operating temperature: -40...90°C
Caution!: rated parameters obtained at full load
Type of power supply: switching
Electrical connection: wires L N
Manufacturer series: ELG-100
Body dimensions: 199x63x35.5mm
Power consumption without load: <0.5W
Number of outputs: 1
Output current: 2...4A
Operating modes: constant current; constant voltage
Output voltage range: 21.6...26.4V DC
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Output voltage: 24V DC
Power: 96W
Efficiency: 88%
IP rating: IP65
Kind of power supply: LED
Application: LED
на замовлення 2 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: LED AC/DC DRIVER 100W, Features: OCP, OTP, OVP, SCP, Packaging: Box, Size / Dimension: 6.89" L x 2.48" W x 1.40" H (175.0mm x 63.0mm x 35.5mm), Voltage - Output: 24V, Type: Constant Current, Voltage, Operating Temperature: -40°C ~ 90°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 305VAC, Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, UKCA, Ratings: IP65, Efficiency: 88%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 4A, Dimming: Analog, PWM, Voltage - Input (Min): 100VAC, Power (Watts): 96 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV, Standard Number: UL 8750, DigiKey Programmable: Not Verified.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ELG-100-24AB ELG-100-24AB Виробник : MEAN WELL ELG-100-spec.pdf LED Power Supplies O/P +24V4A
на замовлення 2 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
ELG-100-24AB ELG-100-24AB Виробник : Mean-Well USA, Inc. elg-100-spec.pdf AC/DC LED Power Supply 96W Single 6-Pin
на замовлення 7 шт:
Мінімальне замовлення: 4
товару немає в наявності
ELG-100-24AB ELG-100-24AB Виробник : MEAN WELL USA Inc. ELG-100-spec.pdf Description: LED AC/DC DRIVER 100W
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 6.89" L x 2.48" W x 1.40" H (175.0mm x 63.0mm x 35.5mm)
Voltage - Output: 24V
Type: Constant Current, Voltage
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, UKCA
Ratings: IP65
Efficiency: 88%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 4A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 100VAC
Power (Watts): 96 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV