ELG-100-24B-3Y
ELG-100-24B-3Y MEAN WELL USA Inc.
ELG-100-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: O/P +24V4A
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 6.89" L x 2.48" W x 1.40" H (175.0mm x 63.0mm x 35.5mm)
Voltage - Output: 24V
Type: Constant Current, Voltage
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, RCM
Ratings: IP67
Efficiency: 88%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 4A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 100VAC
Power (Watts): 96 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 9 шт:
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 96W; 24VDC; 4A; 100÷305VAC; IP67; 88%, Application: LED, Supply voltage: 100...305V AC; 142...431V DC, Output voltage: 24V DC, Body dimensions: 199x63x35.5mm, Operating temperature: -40...90°C, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Additional functions: active PFC; dimming function 0-10V DC; PWM controlled dimming function; resistance dimming function, Efficiency: 88%, Type of power supply: switching, Caution!: rated parameters obtained at full load, Lead length: 0.3m, Power consumption without load: .
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ELG-100-24B-3Y ELG-100-24B-3Y Виробник : MEAN WELL 2682079.pdf Description: MEAN WELL - ELG-100-24B-3Y - LED-Treiber, 96 W, 24 VDC, 4 A, Konstantstrom, Konstantspannung, 100 V
tariffCode: 85044083
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 24VDC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 4A
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 305V
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom, Konstantspannung
Eingangsspannung, min.: 100V
Anwendungen für das Netzteil: -
Ausgangsleistung, max.: 96W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 5 шт:
Кількість Ціна
ELG-100-24B-3Y ELG-100-24B-3Y Виробник : MEAN WELL ELG-100-spec.pdf LED Power Supplies 96W 24V 4A 3-wire in CC + CV IP67 Dimming
на замовлення 3 шт:
ELG-100-24B-3Y Виробник : Mean-Well USA, Inc. ELG-100-spec.pdf ELG-100-24B-3Y
на замовлення 4 шт:
Мінімальне замовлення: 4
ELG-100-24B-3Y ELG-100-24B-3Y Виробник : MEAN WELL USA Inc. ELG-100-spec.pdf Description: O/P +24V4A
Packaging: Box
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Voltage - Output: 24V
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Ratings: IP67
Efficiency: 88%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 4A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 100VAC
Power (Watts): 96 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
товару немає в наявності
Description: Power supply: switching; LED; 96W; 24VDC; 4A; 100÷305VAC; IP67; 88%
Application: LED
Supply voltage: 100...305V AC; 142...431V DC
Output voltage: 24V DC
Body dimensions: 199x63x35.5mm
Operating temperature: -40...90°C
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 88%
Type of power supply: switching
Caution!: rated parameters obtained at full load
Lead length: 0.3m
Power consumption without load: <0.5W
Output current: 4A
Kind of power supply: LED
IP rating: IP67
Power: 96W