Продукція > MEAN WELL > ELG-100-C1050B
ELG-100-C1050B
ELG-100-C1050B MEAN WELL
ELG-100-C-spec.pdf Mean_Well_LED-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 100W; 48÷95VDC; 1050mA; 180÷295VAC
Type of power supply: switching
Application: LED
Kind of power supply: LED
Power: 0.1kW
Output voltage: 48...95V DC
Output current: 1.05A
Supply voltage: 180...295V AC; 255...417V DC
IP rating: IP67
Body dimensions: 199x63x35.5mm
Manufacturer series: ELG C B
Protection: anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -40...90°C
Electrical connection: wires L N
Lead length: 0.3m
Number of outputs: 1
Efficiency: 90%
Power consumption without load: <0.5W
Operating modes: constant current
Caution!: rated parameters obtained at full load
на замовлення 23 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 100W; 48÷95VDC; 1050mA; 180÷295VAC, Type of power supply: switching, Application: LED, Kind of power supply: LED, Power: 0.1kW, Output voltage: 48...95V DC, Output current: 1.05A, Supply voltage: 180...295V AC; 255...417V DC, IP rating: IP67, Body dimensions: 199x63x35.5mm, Manufacturer series: ELG C B, Protection: anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -40...90°C, Electrical connection: wires L N, Lead length: 0.3m, Number of outputs: 1, Additional functions: active PFC; dimming function 0-10V DC; PWM controlled dimming function; resistance dimming function, Efficiency: 90%, Power consumption without load: .
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ELG-100-C1050B ELG-100-C1050B Виробник : MEAN WELL USA Inc. ELG-100-C-spec.pdf Description: LED DRVR CC AC/DC 48-95V 1.05A
Packaging: Box
Features: OTP, OVP, SCP
Size / Dimension: 6.89" L x 2.48" W x 1.40" H (175.0mm x 63.0mm x 35.5mm)
Voltage - Output: 48 ~ 95V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Ratings: IP67
Efficiency: 90%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.05A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 100VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 100 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 34 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
ELG-100-C1050B ELG-100-C1050B Виробник : MEAN WELL ELG_100_C_SPEC-1291828.pdf LED Power Supplies 1050mA 48-95V 99.75W IP67 CC 3in1 dimming
на замовлення 2 шт:
ELG-100-C1050B ELG-100-C1050B Виробник : MEAN WELL 2682080.pdf Description: MEAN WELL - ELG-100-C1050B - LED-Treiber, 100 W, 95 VDC, 1.05 A, Konstantstrom, 100 V
tariffCode: 85044082
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 95VDC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 1.05A
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 305V
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom
Eingangsspannung, min.: 100V
Produktpalette: ELG-100-C
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: -
Ausgangsleistung, max.: 100W