Продукція > MEAN WELL > ELG-100-C1400A
ELG-100-C1400A
ELG-100-C1400A MEAN WELL
Mean_Well_LED-Catalog.pdf ELG-100-C-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 100W; 35÷72VDC; 700÷1400mA; IP65
Type of power supply: switching
Application: LED
Kind of power supply: LED
Power: 0.1kW
Output voltage: 35...72V DC
Output current: 700mA...1.4A
Supply voltage: 180...295V AC; 255...417V DC
IP rating: IP65
Body dimensions: 199x63x35.5mm
Manufacturer series: ELG C
Protection: anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -40...90°C
Electrical connection: wires L N
Number of outputs: 1
Additional functions: active PFC; adjustable output current level
Efficiency: 90%
Power consumption without load: <0.5W
Operating modes: constant current
Lead length: 0.3m
Caution!: rated parameters obtained at full load
на замовлення 6 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 100W; 35÷72VDC; 700÷1400mA; IP65, Type of power supply: switching, Application: LED, Kind of power supply: LED, Power: 0.1kW, Output voltage: 35...72V DC, Output current: 700mA...1.4A, Supply voltage: 180...295V AC; 255...417V DC, IP rating: IP65, Body dimensions: 199x63x35.5mm, Manufacturer series: ELG C, Protection: anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -40...90°C, Electrical connection: wires L N, Number of outputs: 1, Additional functions: active PFC; adjustable output current level, Efficiency: 90%, Power consumption without load: .
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ELG-100-C1400A ELG-100-C1400A Виробник : MEAN WELL USA Inc. ELG-100-C-spec.pdf Description: LED POWER SUPPLIES 1400MA 35-72V
Packaging: Box
Features: OTP, OVP, SCP
Size / Dimension: 6.89" L x 2.48" W x 1.40" H (175.0mm x 63.0mm x 35.5mm)
Voltage - Output: 35 ~ 72V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C (With Derating)
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, RCM
Ratings: IP65
Efficiency: 90%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.4A
Voltage - Input (Min): 100VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 101 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 10 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
ELG-100-C1400A ELG-100-C1400A Виробник : MEAN WELL ELG_100_C_SPEC.pdf LED Power Supplies 1400mA 35-72V 100.8W IP65 CC Adj W/Pot
на замовлення 10 шт:
ELG-100-C1400A ELG-100-C1400A Виробник : Mean-Well USA, Inc. elg100cspec.pdfpdfjs.pdf AC/DC LED Power Supply 100.8W Single 4-Pin
на замовлення 6 шт:
Мінімальне замовлення: 4
на замовлення 29 шт:
Мінімальне замовлення: 4
товару немає в наявності
ELG-100-C1400A ELG-100-C1400A Виробник : MEAN WELL ELG-100-C-spec.pdf AC/DC, 100.8W, Вхід: 100-305VAC/142-431VDC, Вихід: 1400mA/35...72V, розміри 199x63x35.5 мм, -40...+90 С, IP65 Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
ELG-100-C1400A ELG-100-C1400A Виробник : MEAN WELL ELG-100-C-spec.pdf AC/DC, 100.8W, Вхід: 100-305VAC/142-431VDC, Вихід: 1400mA/35...72V, розміри 199x63x35.5 мм, -40...+90 С, IP65 Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт