Продукція > MEAN WELL > ELG-100-C1400AB
ELG-100-C1400AB
ELG-100-C1400AB MEAN WELL
ELG-100-SPEC.pdf Mean_Well_LED-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 100.8W; 35÷72VDC; 700÷1400mA; IP65
Type of power supply: switching
Application: LED
Kind of power supply: LED
Power: 100.8W
Output voltage: 35...72V DC
Output current: 700mA...1.4A
Supply voltage: 100...305V AC; 142...431V DC
IP rating: IP65
Body dimensions: 199x63x35.5mm
Manufacturer series: ELG C
Protection: anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -40...90°C
Electrical connection: wires
Number of outputs: 1
Efficiency: 90%
Power consumption without load: <0.5W
Operating modes: constant current
Lead length: 0.3m
Caution!: rated parameters obtained at full load
на замовлення 1 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 100.8W; 35÷72VDC; 700÷1400mA; IP65, Type of power supply: switching, Application: LED, Kind of power supply: LED, Power: 100.8W, Output voltage: 35...72V DC, Output current: 700mA...1.4A, Supply voltage: 100...305V AC; 142...431V DC, IP rating: IP65, Body dimensions: 199x63x35.5mm, Manufacturer series: ELG C, Protection: anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -40...90°C, Electrical connection: wires, Number of outputs: 1, Additional functions: active PFC; adjustable output current level; dimming function 0-10V DC; PWM controlled dimming function; resistance dimming function, Efficiency: 90%, Power consumption without load: .
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ELG-100-C1400AB ELG-100-C1400AB Виробник : Mean-Well USA, Inc. elg100cspec.pdfpdfjs.pdf AC/DC LED Power Supply 100.8W Single 6-Pin
товару немає в наявності
ELG-100-C1400AB Виробник : MEAN WELL USA Inc. ELG-100-C1050AB.pdf Description: PWR SUPP, BATT & COND
Features: OTP, OVP, SCP
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 6.89" L x 2.48" W x 1.40" H (175.0mm x 63.0mm x 35.5mm)
Voltage - Output: 35 ~ 72V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C (With Derating)
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, EAC, ENEC, KC, RCM
Ratings: IP65
Efficiency: 90%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.4A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 100VAC
Power (Watts): 100 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV