Продукція > MEAN WELL > ELG-150-24AB
ELG-150-24AB
ELG-150-24AB MEAN WELL
ELG-150-SPEC.pdf Mean_Well_LED-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 105W; 24VDC; 3.2÷6.25A; 100÷305VAC
Supply voltage: 100...305V AC; 142...431V DC
Lead length: 0.3m
Operating temperature: -40...90°C
Caution!: rated parameters obtained at full load
Type of power supply: switching
Electrical connection: wires L N
Manufacturer series: ELG-150
Body dimensions: 219x63x35.5mm
Power consumption without load: <0.5W
Number of outputs: 1
Output current: 3.2...6.25A
Operating modes: constant current; constant voltage
Output voltage range: 21.6...26.4V DC
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Output voltage: 24V DC
Power: 105W
Efficiency: 89%
IP rating: IP65
Kind of power supply: LED
Application: LED
на замовлення 4 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: LED AC/DC DRIVER 150W, Features: OCP, OTP, OVP, SCP, Packaging: Box, Size / Dimension: 7.68" L x 2.48" W x 1.40" H (195.0mm x 63.0mm x 35.5mm), Voltage - Output: 24V, Type: Constant Current, Voltage, Operating Temperature: -40°C ~ 90°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 305VAC, Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, KC, RCM, Ratings: IP65, Efficiency: 89%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 6.25A, Voltage - Input (Min): 100VAC, Part Status: Active, Power (Watts): 150 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV, DigiKey Programmable: Not Verified.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ELG-150-24AB ELG-150-24AB Виробник : MEAN WELL USA Inc. ELG-150-spec.pdf Description: LED AC/DC DRIVER 150W
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 7.68" L x 2.48" W x 1.40" H (195.0mm x 63.0mm x 35.5mm)
Voltage - Output: 24V
Type: Constant Current, Voltage
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, KC, RCM
Ratings: IP65
Efficiency: 89%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 6.25A
Voltage - Input (Min): 100VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 150 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 2 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
ELG-150-24AB ELG-150-24AB Виробник : MEAN WELL ELG-150-spec.pdf LED Power Supplies O/P +24V/6.25A