Продукція > MEAN WELL > ELG-150-24B-3Y
ELG-150-24B-3Y
ELG-150-24B-3Y MEAN WELL
ELG-150-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Description: MEAN WELL - ELG-150-24B-3Y - LED-Treiber, 150 W, 24 VDC, 6.25 A, Konstantstrom, Konstantspannung, 100 V
tariffCode: 85044083
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 24VDC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 6.25A
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 305V
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom, Konstantspannung
Eingangsspannung, min.: 100V
Produktpalette: ELG-150
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: -
Ausgangsleistung, max.: 150W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 1 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 150W; 24VDC; 6.25A; 100÷305VAC; IP67, Application: LED, Supply voltage: 100...305V AC; 142...431V DC, Output voltage: 24V DC, Body dimensions: 219x63x35.5mm, Operating temperature: -40...90°C, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Additional functions: active PFC; dimming function 0-10V DC; PWM controlled dimming function; resistance dimming function, Efficiency: 89%, Type of power supply: switching, Caution!: rated parameters obtained at full load, Lead length: 0.3m, Power consumption without load: .
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ELG-150-24B-3Y ELG-150-24B-3Y Виробник : MEAN WELL USA Inc. ELG-150-spec.pdf Description: O/P +24V/6.25A
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 7.68" L x 2.48" W x 1.40" H (195.0mm x 63.0mm x 35.5mm)
Voltage - Output: 24V
Type: Constant Current, Voltage
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, RCM
Ratings: IP67
Efficiency: 89%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 6.25A
Dimming: Analog, PWM
Voltage - Input (Min): 100VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 150 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 1 шт:
Кількість Ціна
ELG-150-24B-3Y ELG-150-24B-3Y Виробник : Mean-Well USA, Inc. elg-150-spec.pdf 84 to 150W Constant Voltage and Constant Current LED Power Supply
на замовлення 7 шт:
Мінімальне замовлення: 4
товару немає в наявності
ELG-150-24B-3Y Виробник : MEAN WELL ELG-150-spec.pdf AC/DC, 150W, Вхід: 100-305VAC/142-431VDC, Вихід: 24V/6.25A, розміри 219x63x35.5 мм, -40...+90 С, IP67, 3-in-1 dimming, з проводом заземлення Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
товару немає в наявності
ELG-150-24B-3Y Виробник : MEAN WELL ELG-150-spec.pdf AC/DC, 150W, Вхід: 100-305VAC/142-431VDC, Вихід: 24V/6.25A, розміри 219x63x35.5 мм, -40...+90 С, IP67, 3-in-1 dimming, з проводом заземлення Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
ELG-150-24B-3Y ELG-150-24B-3Y Виробник : MEAN WELL ELG_150_SPEC.PDF LED Power Supplies 24V 6.25A 150W CC+CV 3 wire input IP67
Description: Power supply: switching; LED; 150W; 24VDC; 6.25A; 100÷305VAC; IP67
Application: LED
Supply voltage: 100...305V AC; 142...431V DC
Output voltage: 24V DC
Body dimensions: 219x63x35.5mm
Operating temperature: -40...90°C
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 89%
Type of power supply: switching
Caution!: rated parameters obtained at full load
Lead length: 0.3m
Power consumption without load: <0.5W
Number of outputs: 1
Output current: 6.25A
Kind of power supply: LED
IP rating: IP67
Power: 150W