ELG-150-42A
ELG-150-42A MEAN WELL
ELG-150-SPEC.pdf Mean_Well_LED-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 150W; 42VDC; 1.8÷3.57A; 100÷305VAC
Type of power supply: switching
Output voltage: 42V DC
Power: 150W
Supply voltage: 100...305V AC; 142...431V DC
Kind of power supply: LED
Body dimensions: 219x63x35.5mm
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Application: LED
Operating modes: constant current; constant voltage
IP rating: IP65
Caution!: rated parameters obtained at full load
Electrical connection: wires L N
Operating temperature: -40...90°C
Power consumption without load: <0.5W
Lead length: 0.3m
Output current: 1.8...3.57A
Number of outputs: 1
Output voltage range: 37.8...46.2V DC
Efficiency: 90%
Additional functions: active PFC; adjustable output voltage and current level
Manufacturer series: ELG A
на замовлення 32 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 150W; 42VDC; 1.8÷3.57A; 100÷305VAC, Type of power supply: switching, Output voltage: 42V DC, Power: 150W, Supply voltage: 100...305V AC; 142...431V DC, Kind of power supply: LED, Body dimensions: 219x63x35.5mm, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Application: LED, Operating modes: constant current; constant voltage, IP rating: IP65, Caution!: rated parameters obtained at full load, Electrical connection: wires L N, Operating temperature: -40...90°C, Power consumption without load: .
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ELG-150-42A ELG-150-42A Виробник : MEAN WELL ELG_150_SPEC-1291350.pdf LED Power Supplies 42V 3.57A 150W CC+CV IP65 Io/Vo Adj W/Pot
на замовлення 11 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
ELG-150-42A ELG-150-42A Виробник : Mean-Well USA, Inc. elg-150-spec.pdf AC/DC LED Power Supply 150W Single 4-Pin
на замовлення 36 шт:
Мінімальне замовлення: 4
на замовлення 33 шт:
Мінімальне замовлення: 3
товару немає в наявності
ELG-150-42A ELG-150-42A Виробник : MEAN WELL ELG-150-spec.pdf AC/DC, 150W, Вхід: 100-305VAC/142-431VDC, Вихід: 42V/3.57A, розміри 219x63x35.5 мм, -40...+90 С, IP65 Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
ELG-150-42A ELG-150-42A Виробник : MEAN WELL ELG-150-spec.pdf AC/DC, 150W, Вхід: 100-305VAC/142-431VDC, Вихід: 42V/3.57A, розміри 219x63x35.5 мм, -40...+90 С, IP65 Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Packaging: Box
Size / Dimension: 7.68" L x 2.48" W x 1.40" H (195.0mm x 63.0mm x 35.5mm)
Voltage - Output: 21 ~ 42V
Type: Constant Current, Voltage
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC, RCM
Ratings: IP65
Efficiency: 90%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 3.57A
Voltage - Input (Min): 100VAC
Power (Watts): 150 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV