ELG-200-12A
ELG-200-12A MEAN WELL
ELG-200-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Description: MEAN WELL - ELG-200-12A - LED-Treiber, LED-Beleuchtung, 192 W, 12 VDC, 16 A, Konstantstrom, Konstantspannung, 100 VAC
tariffCode: 85044083
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 12VDC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 16A
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 305VAC
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantstrom, Konstantspannung
Eingangsspannung, min.: 100VAC
Produktpalette: ELG-200
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: LED-Beleuchtung
Ausgangsleistung, max.: 192W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 1 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: LED DRVR CC/CV AC/DC 12V 16A, Packaging: Box, Features: OCP, OTP, OVP, SCP, Size / Dimension: 8.66" L x 2.80" W x 1.48" H (220.0mm x 71.0mm x 37.5mm), Voltage - Output: 12V, Type: Constant Current, Voltage, Operating Temperature: -40°C ~ 90°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 305VAC, Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC, RCM, Ratings: IP65, Efficiency: 90%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 16A, Voltage - Input (Min): 100VAC, Part Status: Active, Power (Watts): 192 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV, DigiKey Programmable: Not Verified.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ELG-200-12A ELG-200-12A Виробник : MEAN WELL ELG-200-spec.pdf LED Power Supplies 192W 12V 16A CC+CV IP65 Io/Vo adj w/pot
на замовлення 4 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
ELG-200-12A ELG-200-12A Виробник : MEAN WELL USA Inc. ELG-200-spec.pdf Description: LED DRVR CC/CV AC/DC 12V 16A
Packaging: Box
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Size / Dimension: 8.66" L x 2.80" W x 1.48" H (220.0mm x 71.0mm x 37.5mm)
Voltage - Output: 12V
Type: Constant Current, Voltage
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, ENEC, RCM
Ratings: IP65
Efficiency: 90%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 16A
Voltage - Input (Min): 100VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 192 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 1 шт:
ELG-200-12A ELG-200-12A Виробник : Mean-Well USA, Inc. elg-200-spec.pdf AC/DC LED Power Supply 192W Single 4-Pin
на замовлення 191 шт:
Мінімальне замовлення: 3
на замовлення 22 шт:
Мінімальне замовлення: 3
на замовлення 97 шт:
товару немає в наявності
товару немає в наявності
ELG-200-12A ELG-200-12A Виробник : MEAN WELL ELG-200-spec.pdf AC/DC, 192W, Вхід: 100-305VAC/142-431VDC, Вихід: 12V/16A, розміри 244x71x37.5 мм, -40...+90 С, IP65 Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
ELG-200-12A ELG-200-12A Виробник : MEAN WELL ELG-200-spec.pdf AC/DC, 192W, Вхід: 100-305VAC/142-431VDC, Вихід: 12V/16A, розміри 244x71x37.5 мм, -40...+90 С, IP65 Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт