Продукція > KEMET > ELH107M400AR1AA
ELH107M400AR1AA
ELH107M400AR1AA KEMET
KEM_A4018_ELH
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 582mOhm @ 20kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 900 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.305 A @ 10 kHz
на замовлення 681 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 582mOhm @ 20kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 900 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.305 A @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ELH107M400AR1AA ELH107M400AR1AA Виробник : KEMET ELH107M400AR1AA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 100uF 400V 20% 85C Snap in 25x25