Продукція > KEMET > ELH477M450AT6AA
ELH477M450AT6AA
ELH477M450AT6AA KEMET
KEM_A4018_ELH
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 145mOhm @ 20kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.625 A @ 10 kHz
на замовлення 1090 шт:
Написати відгук
Description: CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 145mOhm @ 20kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.625 A @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ELH477M450AT6AA ELH477M450AT6AA Виробник : KEMET KEM_A4018_ELH-1104321.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 450V 20% 85C Snap in 35x50