Продукція > KEMET > ELH478M050AR3AA
ELH478M050AR3AA
ELH478M050AR3AA KEMET
KEM_A4018_ELH
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.48 A @ 10 kHz
на замовлення 836 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.48 A @ 10 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ELH478M050AR3AA ELH478M050AR3AA Виробник : KEMET KEM_A4018_ELH.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 4700uF 50Volts 85C 20% SNAP IN