Продукція > ELJ > ELJNJ56NGF2
ELJNJ56NGF2
Виробник:
на замовлення 16400 шт:
термін постачання 14-28 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис ELJNJ56NGF2
Description: FIXED IND 56NH 360MA 300MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±2%, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 300mOhm Max, Q @ Freq: 38 @ 200MHz, Frequency - Self Resonant: 2.7GHz, Material - Core: Non-Magnetic, Inductance Frequency - Test: 200 MHz, Supplier Device Package: 0603 (1608 Metric), Height - Seated (Max): 0.031" (0.80mm), Part Status: Obsolete, Inductance: 56 nH, Current Rating (Amps): 360 mA.
Інші пропозиції ELJNJ56NGF2
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ELJ-NJ56NGF2 Виробник : Panasonic Electronic Components ELJ%20Inducter%20Series.pdf Description: FIXED IND 56NH 360MA 300MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±2%
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 300mOhm Max
Q @ Freq: 38 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant: 2.7GHz
Material - Core: Non-Magnetic
Inductance Frequency - Test: 200 MHz
Supplier Device Package: 0603 (1608 Metric)
Height - Seated (Max): 0.031" (0.80mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 56 nH
Current Rating (Amps): 360 mA