Продукція > BOURNS INC. > EM14R0D-R25-L032S
EM14R0D-R25-L032S Bourns Inc.
em14.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: ROTARY OPTICAL ENCODER - 14MM
Termination Style: PC Pin
Voltage - Supply: 4.75V ~ 5.25V
Pulses per Revolution: 32
Actuator Type: 6mm Dia Slotted End
Built in Switch: Yes
Написати відгук
Description: ROTARY OPTICAL ENCODER - 14MM, Packaging: Tray, Output Type: Quadrature, 2-Bit, Mounting Type: Panel, PCB Through Hole, Orientation: Vertical, Termination Style: PC Pin, Voltage - Supply: 4.75V ~ 5.25V, Encoder Type: Optical, Detent: No, Pulses per Revolution: 32, Actuator Type: 6mm Dia Slotted End, Built in Switch: Yes, Rotational Life (Cycles Min): 1M, DigiKey Programmable: Not Verified.