ENC-120-48
ENC-120-48 Mean-Well USA, Inc.
enc-120-spec.pdf
Виробник: Mean-Well USA, Inc.
Battery Chargers 1-OUT 57.6V 2A 115.2W
Написати відгук
Category: Chargers, Description: Charger: for rechargeable batteries; 2A; 10÷20Ah; 55.2VDC; 90.5%, Type of charger: for rechargeable batteries, Kind of rechargeable battery: acid-lead; GEL; Li-FePO4; Li-Ion, Max. charging current: 2A, Batteries capacity: 10...20Ah, Output voltage: 55.2V DC, Efficiency: 90.5%, Application: rechargeable battery 48V, Kit contents: without power cable, Kind of output connector: screw terminal.
Інші пропозиції ENC-120-48
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ENC-120-48 ENC-120-48 Виробник : MEAN WELL USA Inc. ENC-120-spec.pdf Description: BATT CHARGER DESKTOP 48V 2A
Packaging: Box
Features: LED Indicator
Battery Cell Size: 48V
Size / Dimension: 7.56" L x 7.01" W x 1.96" H (192.0mm x 178.0mm x 49.8mm)
Mounting Type: Desktop
Voltage - Input: 90 ~ 264VAC
Power - Max: 115W
Voltage - Nominal: 48V
Charge Current - Max: 2A
Number of Cells: 1
товару немає в наявності
ENC-120-48 ENC-120-48 Виробник : MEAN WELL ENC-120-spec.pdf Battery Chargers 115.2W 55.2V 2A Desktop BatteyChargr
ENC-120-48 Виробник : MEAN WELL ENC-120-spec.pdf ENC-120-spec.pdf Category: Chargers
Description: Charger: for rechargeable batteries; 2A; 10÷20Ah; 55.2VDC; 90.5%
Type of charger: for rechargeable batteries
Kind of rechargeable battery: acid-lead; GEL; Li-FePO4; Li-Ion
Max. charging current: 2A
Batteries capacity: 10...20Ah
Output voltage: 55.2V DC
Efficiency: 90.5%
Application: rechargeable battery 48V