ENC-240-48
ENC-240-48 MEAN WELL USA Inc.
ENC-240-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: BATT CHARGER DESKTOP 48V 4A
Packaging: Box
Features: LED Indicator
Battery Cell Size: 48V
Size / Dimension: 7.56" L x 7.01" W x 1.96" H (192.0mm x 178.0mm x 49.8mm)
Mounting Type: Desktop
Voltage - Input: 90 ~ 264VAC
Power - Max: 230W
Voltage - Nominal: 48V
Charge Current - Max: 4A
Part Status: Active
Написати відгук
Description: BATT CHARGER DESKTOP 48V 4A, Packaging: Box, Features: LED Indicator, Battery Cell Size: 48V, Size / Dimension: 7.56" L x 7.01" W x 1.96" H (192.0mm x 178.0mm x 49.8mm), Mounting Type: Desktop, Voltage - Input: 90 ~ 264VAC, Type: Desktop, Termination Style: Terminal Block, Battery Chemistry: Lead Acid, Lithium-Ion, Power - Max: 230W, Voltage - Nominal: 48V, Charge Current - Max: 4A, Part Status: Active, Number of Cells: 1.
Інші пропозиції ENC-240-48
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ENC-240-48 ENC-240-48 Виробник : MEAN WELL ENC-240-spec.pdf Battery Chargers 57.6V 4A 240W Charger
товару немає в наявності
ENC-240-48 Виробник : MEAN WELL ENC-240-spec.pdf Category: Chargers
Description: Charger: for rechargeable batteries; 4A; 15÷45Ah; 55.2VDC; 93%
Type of charger: for rechargeable batteries
Kind of rechargeable battery: acid-lead; GEL; Li-FePO4; Li-Ion
Max. charging current: 4A
Batteries capacity: 15...45Ah
Output voltage: 55.2V DC
Efficiency: 93%
Application: rechargeable battery 48V