ENC28J60-I/ML
ENC28J60-I/ML Microchip Technology
39662e.pdf
Виробник: Microchip Technology
Description: IC ETHERNET CTRLR W/SPI 28QFN
Packaging: Tube
Package / Case: 28-VQFN Exposed Pad
Function: Controller
Interface: SPI
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 3.1V ~ 3.6V
Current - Supply: 160mA
Protocol: Ethernet
Standards: 10 Base-T PHY
Supplier Device Package: 28-QFN (6x6)
Part Status: Active
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 618 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MICROCHIP - ENC28J60-I/ML - Ethernet-Controller, Ethernet-Controller, IEEE 802.3, 3.1 V, 3.6 V, QFN, 28 Pin(s), tariffCode: 85423990, Bausteintyp: Ethernet-Controller, rohsCompliant: YES, IC-Montage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, isCanonical: Y, IC-Gehäuse / Bauform: QFN, MSL: MSL 1 - unbegrenzt, usEccn: 5A991.b.4.b, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Versorgungsspannung, min.: 3.1V, euEccn: NLR, Anzahl der Pins: 28Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Versorgungsspannung, max.: 3.6V, Betriebstemperatur, max.: 85°C, Unterstützte Standards: IEEE 802.3, SVHC: No SVHC (04-Feb-2026).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 53 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
ENC28J60-I/ML ENC28J60-I/ML Виробник : MICROCHIP 1700966.pdf Description: MICROCHIP - ENC28J60-I/ML - Ethernet-Controller, Ethernet-Controller, IEEE 802.3, 3.1 V, 3.6 V, QFN, 28 Pin(s)
tariffCode: 85423990
Bausteintyp: Ethernet-Controller
rohsCompliant: YES
IC-Montage: Oberflächenmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
isCanonical: Y
IC-Gehäuse / Bauform: QFN
MSL: MSL 1 - unbegrenzt
usEccn: 5A991.b.4.b
Betriebstemperatur, min.: -40°C
Versorgungsspannung, min.: 3.1V
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 28Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Versorgungsspannung, max.: 3.6V
Betriebstemperatur, max.: 85°C
Unterstützte Standards: IEEE 802.3
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
Мінімальне замовлення: 3
Description: IC: Ethernet controller; 10Base-T; SPI; QFN28; 3.1÷3.6V; -40÷85°C
Interface: SPI
Type of integrated circuit: Ethernet controller
Integrated circuit features: MAC / PHY
Mounting: SMD
Kind of package: tube
Operating temperature: -40...85°C
Operating voltage: 3.1...3.6V
Ethernet category: 10Base-T
TX/RX buffer size: 8192 B
Case: QFN28
на замовлення 57 шт:
ENC28J60-I/ML ENC28J60-I/ML Виробник : Microchip Technology 39662c.pdf Ethernet CTLR Single Chip 10Mbps 3.3V 28-Pin QFN EP Tube
Мінімальне замовлення: 38
на замовлення 200 шт:
Мінімальне замовлення: 25
на замовлення 54 шт:
Мінімальне замовлення: 22
на замовлення 60 шт:
Мінімальне замовлення: 17
ENC28J60-I/ML Виробник : Microchip 39662e.pdf Ethernet Controller; Half/Full Duplex; 10Mbps; MII; MIIM; SPI; 3,1V~3,6V; -40°C ~ 85°C; Equivalent: ENC28J60T-I/ML; ENC28J60-I/ML UIENC28j60i/ml
на замовлення 10 шт:
Мінімальне замовлення: 4
ENC28J60-IML
на замовлення 193 шт:
товару немає в наявності
товару немає в наявності
ENC28J60-I/ML Виробник : Microchip 39662e.pdf 28 Pin, 8KB RAM, MAC&PHY, Eth MCCBOARD