ENC28J60-I/SO
ENC28J60-I/SO Microchip Technology
39662e.pdf
Виробник: Microchip Technology
Description: IC ETHERNET CTRLR W/SPI 28SOIC
Packaging: Tube
Package / Case: 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Function: Controller
Interface: SPI
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 3.1V ~ 3.6V
Current - Supply: 160mA
Protocol: Ethernet
Standards: 10 Base-T PHY
Supplier Device Package: 28-SOIC
Part Status: Active
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 1257 шт:
Написати відгук
Description: MICROCHIP - ENC28J60-I/SO - Ethernet-Controller, Ethernet-Controller, IEEE 802.3, 3.1 V, 3.6 V, SOIC, 28 Pin(s), tariffCode: 85423990, Bausteintyp: Ethernet-Controller, rohsCompliant: YES, IC-Montage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, isCanonical: Y, IC-Gehäuse / Bauform: SOIC, MSL: MSL 1 - unbegrenzt, usEccn: 5A991.b.4.b, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Versorgungsspannung, min.: 3.1V, euEccn: NLR, Anzahl der Pins: 28Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Versorgungsspannung, max.: 3.6V, Betriebstemperatur, max.: 85°C, Unterstützte Standards: IEEE 802.3, SVHC: No SVHC (04-Feb-2026).
Мінімальне замовлення: 2
Description: IC: Ethernet controller; 10Base-T; SPI; SO28; 3.1÷3.6V; -40÷85°C
Interface: SPI
Type of integrated circuit: Ethernet controller
Integrated circuit features: MAC / PHY
Mounting: SMD
Kind of package: tube
Operating temperature: -40...85°C
Operating voltage: 3.1...3.6V
Ethernet category: 10Base-T
TX/RX buffer size: 8192 B
Case: SO28
на замовлення 145 шт:
ENC28J60-I/SO ENC28J60-I/SO Виробник : MICROCHIP 1700966.pdf Description: MICROCHIP - ENC28J60-I/SO - Ethernet-Controller, Ethernet-Controller, IEEE 802.3, 3.1 V, 3.6 V, SOIC, 28 Pin(s)
tariffCode: 85423990
isCanonical: Y
IC-Gehäuse / Bauform: SOIC
MSL: MSL 1 - unbegrenzt
usEccn: 5A991.b.4.b
Betriebstemperatur, min.: -40°C
Versorgungsspannung, min.: 3.1V
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 28Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Versorgungsspannung, max.: 3.6V
Betriebstemperatur, max.: 85°C
Мінімальне замовлення: 3
ENC28J60-I/SO ENC28J60-I/SO Виробник : Microchip Technology 39662c.pdf Ethernet CTLR Single Chip 10Mbps 3.3V 28-Pin SOIC W Tube
на замовлення 297 шт:
Мінімальне замовлення: 33
на замовлення 48 шт:
Мінімальне замовлення: 27
на замовлення 32 шт:
Мінімальне замовлення: 18
на замовлення 6 шт:
ENC28J60-I/SO Виробник : Microchip 39662e.pdf Ethernet Controller; Half/Full Duplex; 10Mbps; MII; MIIM; SPI; 3,1V~3,6V; -40°C ~ 85°C; Equivalent: ENC28J60T-I/SO; ENC28J60-I/SO UIENC28j60i/so
кількість в упаковці: 3 шт
на замовлення 440 шт:
ENC28J60-ISO Виробник : MECROCHIP
товару немає в наявності