Продукція > MICROCHIP > ENC28J60-I/SS
ENC28J60-I/SS
ENC28J60-I/SS MICROCHIP
1700966.pdf
Виробник: MICROCHIP
Description: MICROCHIP - ENC28J60-I/SS - Ethernet-Controller, Ethernet-Controller, IEEE 802.3, 3.1 V, 3.6 V, SSOP, 28 Pin(s)
tariffCode: 85423990
isCanonical: Y
IC-Gehäuse / Bauform: SSOP
MSL: MSL 1 - unbegrenzt
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -40°C
Versorgungsspannung, min.: 3.1V
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 28Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Versorgungsspannung, max.: 3.6V
Betriebstemperatur, max.: 85°C
Unterstützte Standards: IEEE 802.3
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
на замовлення 8361 шт:
Написати відгук
Description: MICROCHIP - ENC28J60-I/SS - Ethernet-Controller, Ethernet-Controller, IEEE 802.3, 3.1 V, 3.6 V, SSOP, 28 Pin(s), tariffCode: 85423990, Bausteintyp: Ethernet-Controller, rohsCompliant: YES, IC-Montage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, isCanonical: Y, IC-Gehäuse / Bauform: SSOP, MSL: MSL 1 - unbegrenzt, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Versorgungsspannung, min.: 3.1V, euEccn: NLR, Anzahl der Pins: 28Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Versorgungsspannung, max.: 3.6V, Betriebstemperatur, max.: 85°C, Unterstützte Standards: IEEE 802.3, SVHC: No SVHC (04-Feb-2026).
Packaging: Tube
Package / Case: 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Function: Controller
Interface: SPI
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 3.1V ~ 3.6V
Current - Supply: 160mA
Protocol: Ethernet
Standards: 10 Base-T PHY
Supplier Device Package: 28-SSOP
Мінімальне замовлення: 2
Description: IC: Ethernet controller; 10Base-T; SPI; TSSOP28; 3.1÷3.6V; tube
Interface: SPI
Type of integrated circuit: Ethernet controller
Integrated circuit features: MAC / PHY
Mounting: SMD
Kind of package: tube
Operating temperature: -40...85°C
Operating voltage: 3.1...3.6V
Ethernet category: 10Base-T
TX/RX buffer size: 8192 B
Case: TSSOP28
на замовлення 677 шт:
Мінімальне замовлення: 2
ENC28J60-I/SS ENC28J60-I/SS Виробник : Microchip Technology 39662c.pdf Ethernet CTLR Single Chip 10Mbps 3.3V 28-Pin SSOP Tube
на замовлення 23 шт:
Мінімальне замовлення: 3
на замовлення 611 шт:
Мінімальне замовлення: 47
на замовлення 423 шт:
Мінімальне замовлення: 29
на замовлення 23 шт:
на замовлення 13 шт:
на замовлення 13 шт:
ENC28J60-I/SS Виробник : Microchip 39662e.pdf Ethernet Controller; Half/Full Duplex; 10Mbps; MII; MIIM; SPI; 3,1V~3,6V; -40°C ~ 85°C; ENC28J60T-I/SS ENC28J60-I/SS UIENC28j60i/ss
кількість в упаковці: 5 шт
на замовлення 16 шт:
Мінімальне замовлення: 5