EPP-300-15
EPP-300-15 MEAN WELL USA Inc.
EPP-300-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 15V 200W
Power (Watts): 200W (300W Forced Air)
Features: Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.38" H (127.0mm x 76.2mm x 35.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 90%
Voltage - Output 1: 15V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 13.33 A
на замовлення 279 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - EPP-300-15 - AC/DC-Netzteil in Open-Frame-Version, ITE, 1 Ausgang, 300W bei 20.5CFM, 200 W, 90V AC bis 264V AC, tariffCode: 85044095, AC-Eingangsspannung, max.: 264V, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Nennleistung (Zwangskühlung): 300W bei 20.5CFM, AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Nennleistung (Konvektionskühlung): 200W, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: EPP-300 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 15VDC, productTraceability: No, AC-Eingangsspannung, min.: 90V, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 13.33A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Ausgangsleistung, max.: 200W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
EPP-300-15 EPP-300-15 Виробник : MEAN WELL USA Inc. EPP-300-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 15V 200W
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Type: Open Frame
Applications: ITE (Commercial)
Efficiency: 90%
Voltage - Output 1: 15V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 13.33 A
на замовлення 2 шт:
Кількість Ціна
EPP-300-15 EPP-300-15 Виробник : MEAN WELL EPP-300-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 300W 15V 20A Power Supply W/PFC
на замовлення 2 шт:
EPP-300-15 EPP-300-15 Виробник : MEAN WELL MWEC-S-A0016840618-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: MEAN WELL - EPP-300-15 - AC/DC-Netzteil in Open-Frame-Version, ITE, 1 Ausgang, 300W bei 20.5CFM, 200 W, 90V AC bis 264V AC
tariffCode: 85044095
AC-Eingangsspannung, max.: 264V
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Nennleistung (Zwangskühlung): 300W bei 20.5CFM
AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Nennleistung (Konvektionskühlung): 200W
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: EPP-300 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 15VDC
productTraceability: No
AC-Eingangsspannung, min.: 90V
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 13.33A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Ausgangsleistung, max.: 200W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
на замовлення 7 шт:
EPP-300-15 EPP-300-15 Виробник : Mean-Well USA, Inc. epp-300-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 15V 13.33(Convection)A/20(Forced Air)A 300W Medical 15-Pin
на замовлення 50 шт:
Мінімальне замовлення: 3
на замовлення 1 шт:
товару немає в наявності
Description: Power supply: switching; open; 300W; 127÷370VDC; 90÷264VAC; OUT: 1
Type of power supply: switching
Kind of power supply: open
Power: 300W
Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC
Output voltage: 15V DC
Output current: 20A
Operating temperature: -30...70°C
Efficiency: 90%
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Body dimensions: 127x76.2x35mm
Electrical connection: plug with 3,96mm pitch; screw terminals
Manufacturer series: EPP-300
Additional functions: active PFC
Maximum current: 20A
Power consumption without load: <0.5W