EPP-300-24
EPP-300-24 MEAN WELL
Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf EPP-300-SPEC.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Open Frame Power Supplies
Description: Power supply: switching; open; 300W; 127÷370VDC; 90÷264VAC; OUT: 1
Manufacturer series: EPP-300
Kind of power supply: open
Electrical connection: plug with 3,96mm pitch; screw terminals
Caution!: rated parameters obtained at full load; the maximum current only with additional cooling
Type of power supply: switching
Operating temperature: -30...70°C
Body dimensions: 127x76.2x35mm
Power consumption without load: <0.5W
Number of outputs: 1
Output voltage range: 22.8...25.2V DC
Maximum current: 12.5A
Output voltage: 24V DC
Power: 300W
Efficiency: 92.5%
на замовлення 15 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: MEAN WELL - EPP-300-24 - AC/DC-Netzteil in Open-Frame-Version, ITE, 1 Ausgang, 300W bei 20.5CFM, 200 W, 90V AC bis 264V AC, tariffCode: 85044095, AC-Eingangsspannung, max.: 264V, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, usEccn: EAR99, Nennleistung (Zwangskühlung): 300W bei 20.5CFM, AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Nennleistung (Konvektionskühlung): 200W, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: EPP-300 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24VDC, productTraceability: No, AC-Eingangsspannung, min.: 90V, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 8.33A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Ausgangsleistung, max.: 199.9W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
EPP-300-24 EPP-300-24 Виробник : Mean-Well USA, Inc. epp-300-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 8.33(Convection)A/12.5(Forced Air)A 300W Medical 15-Pin
на замовлення 63 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
EPP-300-24 EPP-300-24 Виробник : MEAN WELL EPP-300-spec.pdf Description: MEAN WELL - EPP-300-24 - AC/DC-Netzteil in Open-Frame-Version, ITE, 1 Ausgang, 300W bei 20.5CFM, 200 W, 90V AC bis 264V AC
tariffCode: 85044095
AC-Eingangsspannung, max.: 264V
usEccn: EAR99
Nennleistung (Zwangskühlung): 300W bei 20.5CFM
AC-Eingangsspannung: 90V AC bis 264V AC
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Nennleistung (Konvektionskühlung): 200W
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: EPP-300 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 24VDC
productTraceability: No
AC-Eingangsspannung, min.: 90V
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 8.33A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Ausgangsleistung, max.: 199.9W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 18 шт:
на замовлення 40 шт:
на замовлення 24 шт:
Мінімальне замовлення: 3
на замовлення 31 шт:
Мінімальне замовлення: 2
на замовлення 40 шт:
Мінімальне замовлення: 2
товару немає в наявності
товару немає в наявності
EPP-300-24 Виробник : MEAN WELL EPP-300-spec.pdf AC/DC, 300W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 24V/12.5A, розміри 127х76.2х35 мм, -30...+70 C Група товару: AC-DC-перетворювачі відкритого виконання (монтаж на шасі) Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
EPP-300-24 Виробник : MEAN WELL EPP-300-spec.pdf AC/DC, 300W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 24V/12.5A, розміри 127х76.2х35 мм, -30...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
EPP-300-24 EPP-300-24 Виробник : MEAN WELL USA Inc. EPP-300-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 24V 200W
Packaging: Box
Power (Watts): 200W (300W Forced Air)
Features: Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.38" H (127.0mm x 76.2mm x 35.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 92.5%
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 8.33 A
EPP-300-24 EPP-300-24 Виробник : MEAN WELL EPP-300-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 300W 24V 12.5A Power Supply W/PFC