EPP-400-15
EPP-400-15 MEAN WELL
2547895.pdf
Виробник: MEAN WELL
Description: MEAN WELL - EPP-400-15 - AC/DC-Netzteil in Open-Frame-Version, ITE, 1 Ausgang, 400W bei 25CFM, 250 W, 80V AC bis 264V AC
tariffCode: 85044095
AC-Eingangsspannung, max.: 264V
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
Eingangsspannung, V AC: 80V AC bis 264V AC
usEccn: EAR99
Nennleistung (Zwangskühlung): 400W bei 25CFM
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Nennleistung (Konvektionskühlung): 250W
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: EPP-400 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 15VDC
productTraceability: No
AC-Eingangsspannung, min.: 80V
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 16.7A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Ausgangsleistung, max.: 250.5W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (12-Jan-2017)
на замовлення 2 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - EPP-400-15 - AC/DC-Netzteil in Open-Frame-Version, ITE, 1 Ausgang, 400W bei 25CFM, 250 W, 80V AC bis 264V AC, tariffCode: 85044095, AC-Eingangsspannung, max.: 264V, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, Eingangsspannung, V AC: 80V AC bis 264V AC, usEccn: EAR99, Nennleistung (Zwangskühlung): 400W bei 25CFM, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Nennleistung (Konvektionskühlung): 250W, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: EPP-400 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 15VDC, productTraceability: No, AC-Eingangsspannung, min.: 80V, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 16.7A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Ausgangsleistung, max.: 250.5W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (12-Jan-2017).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
EPP-400-15 EPP-400-15 Виробник : MEAN WELL USA Inc. EPP-400-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 15V 251W
Packaging: Box
Power (Watts): 251W (401W Forced Air)
Features: Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.38" H (127.0mm x 76.2mm x 35.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 92%
Voltage - Output 1: 15V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 16.7 A
на замовлення 34 шт:
Кількість Ціна
EPP-400-15 EPP-400-15 Виробник : MEAN WELL EPP-400-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 400.5W 15V 26.7A 3X5 Open frame W/PFC
на замовлення 2 шт:
EPP-400-15 EPP-400-15 Виробник : Mean-Well USA, Inc. epp-400-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 15V 16.7(Convection)A/26.7(Forced Air)A 250.5(Convection)W/400.5(Forced Air)W 14-Pin
на замовлення 34 шт:
EPP-400-15 EPP-400-15 Виробник : MEAN WELL EPP-400-SPEC.pdf Category: Open Frame Power Supplies
Description: Power supply: switching; open; 400W; 127÷370VDC; 90÷264VAC; OUT: 1
Type of power supply: switching
Kind of power supply: open
Power: 0.4kW
Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC
Number of outputs: 1
Output voltage: 15V DC
Output current: 26.7A
Operating temperature: -30...70°C
Efficiency: 92%
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Body dimensions: 127x76.2x35mm
Electrical connection: plug with 3,96mm pitch; screw terminals
Manufacturer series: EPP-400
Additional functions: active PFC; auxiliary DC output 12V/500mA; auxiliary standby output 5V DC
Maximum current: 26.7A
Power consumption without load: <0.5W