EPP-500-15
EPP-500-15 MEAN WELL USA Inc.
EPP-500-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 15V 320W
Power (Watts): 320W (500W Forced Air)
Features: Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.69" H (127.0mm x 76.2mm x 43.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, EAC, TUV
Efficiency: 92%
Voltage - Output 1: 15V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 21.3 A
на замовлення 28 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Category: Open Frame Power Supplies, Description: Power supply: switching; open; 500W; 127÷370VDC; 90÷264VAC; OUT: 1, Type of power supply: switching, Kind of power supply: open, Power: 0.5kW, Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC, Number of outputs: 1, Output voltage: 15V DC, Operating temperature: -30...70°C, Efficiency: 92%, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Body dimensions: 127x76.2x40mm, Electrical connection: plug with 3,96mm pitch; screw terminals, Manufacturer series: EPP-500, Maximum current: 33.3A, Power consumption without load: .
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
EPP-500-15 EPP-500-15 Виробник : MEAN WELL EPP-500-spec.pdf Category: Open Frame Power Supplies
Description: Power supply: switching; open; 500W; 127÷370VDC; 90÷264VAC; OUT: 1
Type of power supply: switching
Kind of power supply: open
Power: 0.5kW
Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC
Number of outputs: 1
Output voltage: 15V DC
Operating temperature: -30...70°C
Efficiency: 92%
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Body dimensions: 127x76.2x40mm
Electrical connection: plug with 3,96mm pitch; screw terminals
Manufacturer series: EPP-500
Maximum current: 33.3A
Power consumption without load: <0.5W
Output voltage range: 14.3...15.8V DC
Additional functions: active PFC; auxiliary DC output 12V/500mA; auxiliary standby output 5V DC
Caution!: rated parameters obtained at full load; the maximum current only with additional cooling
на замовлення 6 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
EPP-500-15 EPP-500-15 Виробник : MEAN WELL EPP-500-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 499.5W 15V 33.3A 3x5 Open Frame