EPP-500-48
EPP-500-48 MEAN WELL
Category: Open Frame Power Supplies
Description: Power supply: switching; open; 500W; 127÷370VDC; 90÷264VAC; OUT: 1
Manufacturer series: EPP-500
Kind of power supply: open
Electrical connection: plug with 3,96mm pitch; screw terminals
Caution!: rated parameters obtained at full load; the maximum current only with additional cooling
Type of power supply: switching
Operating temperature: -30...70°C
Body dimensions: 127x76.2x40mm
Power consumption without load: <0.5W
Output current: 6.7A
Number of outputs: 1
Output voltage range: 45.6...50.4V DC
Maximum current: 10.4A
Output voltage: 48V DC
Power: 0.5kW
Efficiency: 94%
Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC
Additional functions: active PFC; auxiliary DC output 12V/500mA; auxiliary standby output 5V DC
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
на замовлення 19 шт:
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 48V 322W, Power (Watts): 322W (499W Forced Air), Features: Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.69" H (127.0mm x 76.2mm x 43.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, cURus, EAC, TUV, Efficiency: 94%, Voltage - Output 1: 48V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Current - Output 1: 6.7 A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
EPP-500-48 EPP-500-48 Виробник : MEAN WELL USA Inc. EPP-500-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 48V 322W
Power (Watts): 322W (499W Forced Air)
Features: Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.69" H (127.0mm x 76.2mm x 43.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, EAC, TUV
Efficiency: 94%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 6.7 A
на замовлення 118 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
EPP-500-48 EPP-500-48 Виробник : MEAN WELL EPP-500-spec.pdf Power Supplies - Chassis Mount 499.2W 48V 10.4A 3x5 Open Frame
на замовлення 106 шт:
EPP-500-48 EPP-500-48 Виробник : Mean-Well USA, Inc. epp-500-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 48V 6.7(Convection)A/10.4(Forced Air)A 499.2W 14-Pin Box
на замовлення 17 шт:
Мінімальне замовлення: 2
на замовлення 51 шт:
Мінімальне замовлення: 2
товару немає в наявності
товару немає в наявності
EPP-500-48 Виробник : MEAN WELL EPP-500-spec.pdf AC/DC, 500W, Вход: 90-264VAC/127-370VDC, Выход: 48V/10,4A, размеры 127х76.2х43 мм, -30...+70 C Група товару: AC-DC-перетворювачі відкритого виконання (монтаж на шасі) Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
EPP-500-48 Виробник : MEAN WELL EPP-500-spec.pdf AC/DC, 500W, Вход: 90-264VAC/127-370VDC, Выход: 48V/10,4A, размеры 127х76.2х43 мм, -30...+70 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт