EPS-45-12-C
EPS-45-12-C MEAN WELL
Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf EPS-45-SPEC.PDF
Виробник: MEAN WELL
Category: Open Frame Power Supplies
Description: Power supply: switching; open; 45W; 120÷370VDC; 85÷264VAC; OUT: 1
Type of power supply: switching
Kind of power supply: open
Power: 45W
Output voltage: 12V DC
Output current: 3.75A
Supply voltage: 85...264V AC; 120...370V DC
Body dimensions: 103.4x62x37mm
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -30...70°C
Electrical connection: plug with 3,96mm pitch
Number of outputs: 1
Efficiency: 87%
Power consumption without load: <0.3W
Caution!: rated parameters obtained at full load
Output voltage range: 10.8...13.5V DC
Manufacturer series: EPS-45
на замовлення 11 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - EPS-45-12-C - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, 127 bis 370V DC, ITE, 1 Ausgänge, 45 W, 12 VDC, 3.75 A, tariffCode: 85044083, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -A, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -V, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Eingangsspannung, V AC: 90V AC bis 264V AC, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -V, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -A, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12VDC, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -V, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 3.75A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, Ausgangsleistung, max.: 45W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -A.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 84 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
EPS-45-12-C EPS-45-12-C Виробник : MEAN WELL USA Inc. EPS-45-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 12V 45W
Power (Watts): 45W
Features: Adjustable Output, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 4.07" L x 2.44" W x 1.46" H (103.4mm x 62.0mm x 37.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 87%
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 3.75 A
на замовлення 48 шт:
EPS-45-12-C EPS-45-12-C Виробник : Mean-Well USA, Inc. eps-45-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 4.2A 45W 6-Pin
на замовлення 24 шт:
Мінімальне замовлення: 8
на замовлення 15 шт:
Мінімальне замовлення: 8
EPS-45-12-C EPS-45-12-C Виробник : MEAN WELL 3169444.pdf Description: MEAN WELL - EPS-45-12-C - AC/DC-Netzteil mit Gehäuse, 127 bis 370V DC, ITE, 1 Ausgänge, 45 W, 12 VDC, 3.75 A
tariffCode: 85044083
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -A
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -V
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Eingangsspannung, V AC: 90V AC bis 264V AC
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -V
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -A
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12VDC
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -V
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 3.75A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
Ausgangsleistung, max.: 45W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -A
товару немає в наявності
товару немає в наявності
EPS-45-12-C EPS-45-12-C Виробник : MEAN WELL EPS-45-SPEC.pdf AC/DC, 45W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 12V/3.75А, розміри 103.4х62х37 мм, -30...+70 C, в корпусі Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
EPS-45-12-C EPS-45-12-C Виробник : MEAN WELL EPS-45-SPEC.pdf AC/DC, 45W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 12V/3.75А, розміри 103.4х62х37 мм, -30...+70 C, в корпусі Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт