EPS-45-15-C
EPS-45-15-C MEAN WELL
EPS-45-SPEC.PDF Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Open Frame Power Supplies
Description: Power supply: switching; open; 45W; 120÷370VDC; 85÷264VAC; OUT: 1
Type of power supply: switching
Kind of power supply: open
Power: 45W
Output voltage: 15V DC
Output current: 3A
Supply voltage: 85...264V AC; 120...370V DC
Body dimensions: 103.4x62x37mm
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -30...70°C
Electrical connection: plug with 3,96mm pitch
Number of outputs: 1
Efficiency: 88%
Power consumption without load: <0.3W
Caution!: rated parameters obtained at full load
Output voltage range: 13.5...16.5V DC
Manufacturer series: EPS-45
на замовлення 22 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: Open Frame Power Supplies, Description: Power supply: switching; open; 45W; 120÷370VDC; 85÷264VAC; OUT: 1, Type of power supply: switching, Kind of power supply: open, Power: 45W, Output voltage: 15V DC, Output current: 3A, Supply voltage: 85...264V AC; 120...370V DC, Body dimensions: 103.4x62x37mm, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -30...70°C, Electrical connection: plug with 3,96mm pitch, Number of outputs: 1, Efficiency: 88%, Power consumption without load: .
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
EPS-45-15-C EPS-45-15-C Виробник : MEAN WELL EPS-45-spec.pdf Switching Power Supplies 45W 15V 3A L-Bracket + Cover Open Frame
на замовлення 21 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
EPS-45-15-C EPS-45-15-C Виробник : MEAN WELL USA Inc. EPS-45-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 15V 45W
Packaging: Box
Power (Watts): 45W
Features: Adjustable Output, Universal Input
Size / Dimension: 4.07" L x 2.44" W x 1.46" H (103.4mm x 62.0mm x 37.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, cURus, TUV
Efficiency: 88%
Voltage - Output 1: 15V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 3 A
на замовлення 14 шт:
EPS-45-15-C EPS-45-15-C Виробник : Mean-Well USA, Inc. eps-45-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 15V 3.3A 45W 6-Pin
на замовлення 114 шт:
Мінімальне замовлення: 8
на замовлення 24 шт:
Мінімальне замовлення: 7