ERA-1AEB201C Panasonic Electronic Components
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: RES SMD 200 OHM 0.1% 1/20W 0201
Power (Watts): 0.05W, 1/20W
Tolerance: ±0.1%
Features: Automotive AEC-Q200
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient: ±25ppm/°C
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Composition: Thin Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0201
Height - Seated (Max): 0.010" (0.26mm)
Part Status: Active
Resistance: 200 Ohms
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PANASONIC - ERA1AEB201C - Chipwiderstand, Oberflächenmontage, 200 ohm, ± 0.1%, 50 mW, 0201 [Metrisch 0603], tariffCode: 85332100, rohsCompliant: YES, Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0201 [Metrisch 0603], Widerstandstechnologie: Metallfolie (Dünnschicht), hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q200, Nennleistung: 50mW, Widerstandstyp: Hohe Zuverlässigkeit, Widerstand: 200ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Widerstandstoleranz: ± 0.1%, Temperaturkoeffizient: ± 25ppm/K, Produktlänge: 0.6mm, euEccn: NLR, Produktpalette: ERA-1A Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Nennspannung: 25V, Betriebstemperatur, max.: 155°C, Produktbreite: 0.3mm, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||||||
ERA-1AEB201C | Виробник : Panasonic |
Res Thin Film 0201 200 Ohm 0.1% 0.05W(1/20W) ±25ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200 |
на замовлення 30000 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Description: RES SMD 200 OHM 0.1% 1/20W 0201Power (Watts): 0.05W, 1/20W Tolerance: ±0.1% Features: Automotive AEC-Q200 Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: 0201 (0603 Metric) Temperature Coefficient: ±25ppm/°C Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) Composition: Thin Film Operating Temperature: -55°C ~ 155°C Number of Terminations: 2 Supplier Device Package: 0201 Height - Seated (Max): 0.010" (0.26mm) Part Status: Active Resistance: 200 Ohms |
на замовлення 60817 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Thin Film Resistors - SMD 0201 200ohm 0.1% 25ppm |
Description: PANASONIC - ERA1AEB201C - Chipwiderstand, Oberflächenmontage, 200 ohm, ± 0.1%, 50 mW, 0201 [Metrisch 0603]tariffCode: 85332100 productTraceability: Yes-Date/Lot Code rohsCompliant: YES euEccn: NLR hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES usEccn: EAR99 |