ERPF-400-48
ERPF-400-48 MEAN WELL
ERPF-400-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 400W; 48VDC; 8.3A; 90÷264VAC; OUT: 1
Type of power supply: switching
Application: LED
Kind of power supply: LED
Power: 0.4kW
Output voltage: 48V DC
Output current: 8.3A
Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC
Body dimensions: 220.4x130x48mm
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -30...60°C
Electrical connection: terminal block
Number of outputs: 1
Efficiency: 91%
Operating modes: constant voltage
Output voltage range: 43.2...52.8V DC
Additional functions: active PFC
Manufacturer series: ERPF-400
Mounting: for wall mounting
Caution!: rated parameters obtained at full load
Resistance to: to weather conditions
на замовлення 23 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 400W; 48VDC; 8.3A; 90÷264VAC; OUT: 1, Type of power supply: switching, Application: LED, Kind of power supply: LED, Power: 0.4kW, Output voltage: 48V DC, Output current: 8.3A, Supply voltage: 90...264V AC; 127...370V DC, Body dimensions: 220.4x130x48mm, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -30...60°C, Electrical connection: terminal block, Number of outputs: 1, Efficiency: 91%, Operating modes: constant voltage, Output voltage range: 43.2...52.8V DC, Additional functions: active PFC, Manufacturer series: ERPF-400, Mounting: for wall mounting, Caution!: rated parameters obtained at full load, Resistance to: to weather conditions.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ERPF-400-48 ERPF-400-48 Виробник : MEAN WELL USA Inc. ERPF-400-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 48V 398W
Packaging: Box
Power (Watts): 398W
Features: Adjustable Output, PFC, Universal Input
Size / Dimension: 8.68" L x 5.12" W x 1.89" H (220.4mm x 130.0mm x 48.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -30°C ~ 60°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CCC, CE, cURus, TUV
Efficiency: 91%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 8.3 A
на замовлення 420 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
ERPF-400-48 ERPF-400-48 Виробник : MEAN WELL ERPF-400-spec.pdf Switching Power Supplies 398.4W 48V 8.3A Sign Panel PwrSupply
на замовлення 7 шт:
ERPF-400-48 ERPF-400-48 Виробник : Mean-Well USA, Inc. erpf-400-spec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 48V 8.3A 398.4W 9-Pin
на замовлення 11 шт:
Мінімальне замовлення: 3
на замовлення 1 шт:
товару немає в наявності
ERPF-400-48 ERPF-400-48 Виробник : MEAN WELL ERPF-400-spec.pdf AC/DC, 398.4W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 48V/8.3А, розміри 220.4х130х48 мм, -30...+60 C Група товару: AC-DC-перетворювачі в корпусі/кожусі Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
ERPF-400-48 ERPF-400-48 Виробник : MEAN WELL ERPF-400-spec.pdf AC/DC, 398.4W, Вхід: 90-264VAC/127-370VDC, Вихід: 48V/8.3А, розміри 220.4х130х48 мм, -30...+60 C Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт