ESBF-BS-80-200-5P Festo Corporation
Type: Linear Actuator
Accuracy: ±10µm
Operating Temperature: 0°C ~ 60°C
Termination Style: Connector
Duty Cycle: 100%
Stroke Length: 7.874" (200.00mm)
Ingress Protection: IP40
Motor Type: Servo
Part Status: Active
Speed: 9.84 in/s (250.0 mm/s)